February 1, 2023, 12:42 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

শিখ বুদ্ধিজীৱীৰ দলৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীক সাক্ষাৎঃ কৃষক কল্যাণ, যুৱ সৱলীকৰণ, ড্ৰাগমুক্ত সমাজ সন্দৰ্ভত আলোচনা

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, March 24, 2022
  • 85 Time View

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে আজি লোক কল্যাণ মাৰ্গত সমগ্ৰ দেশৰ আগশাৰীৰ শিখ বুদ্ধিজীৱীৰ এটা প্ৰতিনিধি দলক সাক্ষাৎ কৰে। বৈঠকত কৃষক কল্যাণ, যুৱ সৱলীকৰণ, ড্ৰাগমুক্ত সমাজ, ৰাষ্ট্ৰীয় শৈক্ষিক নীতি, দক্ষতা, নিযুক্তি, প্ৰযুক্তি আৰু পঞ্জাৱৰ সামগ্ৰিক উন্নয়নৰ গতিপথৰ দৰে বিভিন্ন বিষয়ত প্ৰতিনিধি দলৰ সৈতে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে বাৰ্তালাপ কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে প্ৰতিনিধি দলটোক সাক্ষাৎ কৰি আনন্দ প্ৰকাশ কৰি কয় যে বুদ্ধিজীৱীসকল সমাজৰ মতামত নিৰ্মাতা। প্ৰতিনিধি দলৰ সদস্যসকলক জনসাধাৰণক জড়িত আৰু শিক্ষিত কৰিবলৈ আৰু নাগৰিকসকলক সঠিকভাৱে অৱগত কৰাৰ দিশত কাম কৰিবলৈ আহ্বান জনাই প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে৷ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে আমাৰ দেশৰ বিস্তৃত আৰু সুন্দৰ বৈচিত্ৰ্যৰ মাজত কেন্দ্ৰীয় স্তম্ভ ৰূপে কাম কৰা ঐক্যৰ মনোভাৱৰ গুৰুত্বৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে মাতৃভাষাত শিক্ষাৰ তাৎপৰ্যৰ বিষয়ে কয় যে ভাৰতীয় ভাষাত পেছাদাৰী পাঠ্যক্ৰম বিকশিত কৰাৰ প্ৰচেষ্টা কৰা হৈছে যাতে মাতৃভাষাত উচ্চ শিক্ষা বাস্তৱত পৰিণত হয়। প্ৰতিনিধি দলটোৱে আমন্ত্ৰণৰ বাবে প্ৰধানমন্ত্ৰীক ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰি কয় যে তেওঁলোকে কেতিয়াও কল্পনা কৰা নাছিল যে দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে এনে অনানুষ্ঠানিক পৰিৱেশত তেওঁলোকৰ সৈতে মিলিত হ’ব। তেওঁলোকে শিখ সম্প্ৰদায়ৰ উন্নতিৰ বাবে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে গ্ৰহণ কৰা নিৰন্তৰ আৰু একাধিক পদক্ষেপৰ প্ৰশংসা কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে