February 1, 2023, 11:27 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

শত্ৰুতা নে হিজাব বিতৰ্কই প্ৰাণ ললে কৰ্ণাটকৰ বজৰং দলৰ নেতাৰ, শেষকৃত্যৰ সমদলত ব্যাপক হিংসা

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, February 22, 2022
  • 90 Time View

পশ্চিমবংগ নহয় এইবাৰ কৰ্ণাটকত হিন্দুত্ববাদী নেতাৰ হত্যাকাণ্ড উত্তপ্ত কৰিছে পৰিস্থিতি৷ দক্ষিণৰ ৰাজ্যত কৰ্ণাটকৰ শিৱমোগাত বজৰং দলৰ এজন কৰ্মীৰ হত্যাকাণ্ড সংঘটিত হৈছে৷ ইপিনে হত্যাকাণ্ডৰ বলি বজৰং দলৰ নেতাজনৰ অন্তিম সৎকাৰৰ সময়ত ব্যাপক হিংসাত্মক কাণ্ড সংঘটিত হয়৷

শিৱমোগাত সংঘটিত হিংসাত্মক ঘটনাৰ বাবৰাজ্য চৰকাৰে স্থানীয় প্ৰশাসনক দোষাৰোপ কৰিছে। বজৰং দলৰ নেতাৰ মৃত্যুৰ পিছত শেষকৃত্যৰ বাবে সমদল কৰাৰ অনুমতি প্ৰদান কৰিছিল৷ শেষকৃত্যৰ বাবে সমদল উলিওৱাৰ সময়ছোৱাত হিংসাত্মক ঘটনা সংঘটিত হয়। ৰাজ্য চৰকাৰৰ এজন মন্ত্ৰীয়ে কয় যে হিজাব বিতৰ্ককে ধৰি বিষয়টো সকলো দিশৰ পৰা তদন্ত কৰা হৈছে। ২৬ বছৰীয়া হৰ্ষৰ হত্যাৰ সন্দৰ্ভত ১২ জন লোকক আটক কৰি জেৰা কৰা হৈছে আৰু তেওঁলোকৰ দুজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে। দেওবাৰে নিশা, এখন গাড়ীত অহা এটা দলে হৰ্ষক চুৰিৰে হত্যা কৰে। এডিজিপি (আইন-শৃংখলা) প্ৰতাপ ৰেড্ডীয়ে কয় যে আমি দুজন অভিযুক্তক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছো৷ আনহাতে এজনক জিম্মাত লোৱা হৈছে। সকলো অভিযুক্তক চিনাক্ত কৰা হৈছে আৰু তদন্ত কৰা হৈছে। যেতিয়া আমি সোনকালেই হত্যাৰ সৈতে জড়িত সকলোকে গ্ৰেপ্তাৰ কৰিলেহে হত্যাৰ উদ্দেশ্যৰ বিষয়ে কিবা ক’ব পাৰিম। হিংসাৰ ক্ষেত্ৰত, এনে ধৰণৰ ১৪টা ঘটনা সংঘটিত হৈছে আৰু তিনিখন এজাহাৰ দাখিল কৰা হৈছে।

কৰ্ণাটক চৰকাৰে সোমবাৰে কৈছিল যে এতিয়ালৈকে তদন্তত হিজাব বিবাদ আৰু হত্যাৰ মাজত কোনো সম্পৰ্ক প্ৰকাশ কৰা হোৱা নাই৷ কিন্তু ৰাজ্যৰ গৃহ মন্ত্ৰী এ জ্ঞানেন্দ্ৰই কয় যে হিজাব বিবাদৰ সৈতে জড়িত সংগঠনসমূহো নজৰত আছে। শেষকৃত্যৰ সময়ত শিল নিক্ষেপৰ ঘটনাত জড়িতসকলৰ বিৰুদ্ধেও আইনী ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হৈছে। যেতিয়া হৰ্ষৰ মৃতদেহ অন্তিম সংস্কাৰৰ বাবে লৈ যোৱা হৈছিল, তেতিয়া অগ্নিসংযোগ আৰু হিংসাৰ ঘটনা ঘটিছিল। পথত গাড়ীত জুই লগোৱা হৈছিল আৰু শিলগুটি নিক্ষেপ কৰা হৈছিল৷য’ত এজন ফটো সাংবাদিকসহ তিনিজন লোক আহত হয়।

বহু দুচকীয়া বাহন জ্বলি ক্ষতিগ্ৰস্ত হয়। আৰক্ষীয়ে ভিৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ কন্দুৱা গেছৰ কৰিব লগা হৈছিল আৰু লাঠী চাৰ্জ কৰিব লগা হৈছিল। বিদ্যালয় আৰু মহাবিদ্যালয়সমূহ বন্ধ কৰি দিয়া হৈছে৷ মানুহৰ সমাৱেশো নিষিদ্ধ কৰা হৈছে। ইফালে, হিংসাত্মক পৰিৱেশত অন্তিম সংস্কাৰৰ অনুমতি দিয়াৰ বাবে প্ৰশ্নৰ সন্মুখীন হোৱা কৰ্ণাটক চৰকাৰে এই সিদ্ধান্তৰ পৰা আঁতৰি থকা পৰিলক্ষিত হৈছে। ৰাজ্যৰ গৃহ মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে জনসাধাৰণক শান্তি বজাই ৰাখিবলৈ আহ্বান জনাই।

সমদল কৰিব দিয়াটো স্থানীয় প্ৰশাসনৰ সিদ্ধান্ত আছিল৷ আমি জনসাধাৰণক শান্তি বিঘ্নিত নকৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছো। চৰকাৰে অপৰাধীসকলক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিব আৰু উপযুক্ত শাস্তি দিব। এনেধৰণৰ হত্যা বন্ধ হোৱা উচিত আৰু এই সকলোবোৰ কঠোৰ হত্যাৰ সৈতে বন্ধ হোৱা উচিত। এইটো চৰকাৰ আৰু আৰক্ষী বিভাগৰ সংকল্প। চৰটো যৌক্তিক সমাপ্তিলৈ লৈ গৈছো৷ হত্যাৰ উদ্দেশ্য শীঘ্ৰেই জানিব পাৰিব। ইফালে, আৰক্ষীয়ে পুনৰ কয় যে ব্যক্তিগত শত্ৰুতাৰ বাবে হৰ্ষক হত্যা কৰা হৈছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে