February 9, 2023, 1:24 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

শংকৰী কৃষ্টি বিকাশ কেন্দ্ৰৰ উদ্যোগত বিশ্ব শান্তিৰ হকে শ্ৰীশ্ৰী মদ্ভাগৱত পাঠ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, June 6, 2022
  • 91 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ ননৈৰ সমীপৰ গোবৰ গাঁও অঞ্চলত শান্তি-সম্প্ৰীতি ৰক্ষাৰ্থে আজিৰে পৰা তিনিদিনীয়াকৈ গোবৰ গাঁও শংকৰী কৃষ্টি বিকাশ কেন্দ্ৰৰ ব্যৱস্থাপনাত গোবৰ গাঁৱৰ হৰি মন্দিৰত অবিৰত শ্ৰীমদ্ভাগৱত পাঠৰ শুভাৰম্ভ হৈছে। তদনুযায়ী পুৱাৰ ভাগত ঊষা কীৰ্ত্তনেৰে কাৰ্যসূচীৰ পাতনি মেলাৰ পিছতে বন্তি প্ৰজ্বলন কৰে বসুধৰ বৰাই আৰু ধৰ্ম্ম ধ্বজা উত্তোলন কৰে ৰত্নেশ্বৰ বৰাই। প্ৰফুল্ল বৰাই আতধৰা অনুষ্ঠানটিত স্মৃতি তৰ্পণ কৰে জিতেন বৰাই৷ ইয়াৰ পিছতে একাদিক্ৰমে কুমাৰীসকলৰ দ্বাৰা গোপিনীসকলৰ সহযোগত পবিত্র জলাৰোহন, শ্রীমদ্ভাগবত আনয়ন আৰু আদৰণি, খোল প্রসংগ, নাম কীর্তন, অক্ষয় প্রদীপ প্রজ্বলন আদিৰ অন্তত বিয়লি শ্রীমদ্ভাগবত পাঠ উদ্বোধন কৰে নগাঁও মহাবিদ্যালয় অসমীয়া বিভাগৰ মূৰব্বী অধ্যাপক দীপক কুমাৰ বৰাই আৰু পাঠ আৰম্ভ কৰে নামাচাৰ্য্য পোনাৰাম বৰাই৷ দিনে-নিশাই অবিৰতভাবে চলিবলগীয়া এই শ্ৰীমদ্ভাগৱত পাঠ অনুষ্ঠানৰ বুধবাৰে সামৰণি পৰিব বুলি অনুষ্ঠানটিৰ সক্ৰিয় সদস্য পদুম বৰাই জানিবলৈ দিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে