May 25, 2022, 12:40 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

শংকৰদেৱ সংঘৰ মৰিগাঁও জিলা শাখাৰ অধিৱেশন আৰম্ভ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, February 19, 2022
  • 32 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁও আৰু মৰিগাঁও জিলাৰ সীমামূৰীয়া দলংঘাটৰ শংকৰ-মাধৱ সমন্বয় ক্ষেত্ৰত শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ মৰিগাঁও জিলা শাখাৰ ৪৫ সংখ্যক বাৰ্ষিক অধিৱেশনখনি শিলপুখুৰী আঞ্চলিক শাখাৰ ব্যৱস্থাপনাত কৃষ্ণ-কৃষ্ণ ধ্বনিৰে ভক্তপ্ৰাণ ৰাইজৰ উপস্থিতিত আজিৰে পৰা দুদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে আৰম্ভ হৈছে। এই মৰ্মে, ভকত-বৈষ্ণৱ, আইমাতৃৰ উপস্থিতিৰে অধিবেশনস্থলীত উদুলি-মুদুলি পৰিবেশৰ সৃষ্টিৰে সৰ্বত্ৰে ভক্তিৰ নিজৰা বৈছে৷ কাৰ্যসূচী অনুসৰি পুৱাবেলা প্ৰাতঃপ্ৰসংগ, পৰিৱেশ নিকাকৰণ, গছপুলি ৰোপন, খোল প্ৰসংগ আৰু তোৰণ উন্মোচনৰ পিছতে প্ৰতিনিধি শিবিৰৰ দ্বাৰ উন্মোচন কৰে তিৱা স্বায়ত্ত পৰিষদৰ কাৰ্যবাহী সদস্য চম্পেশ্বৰ বৰদলৈয়ে। ইয়াৰ পিছত সেৱা বাহিনীৰ শিবিৰৰ দ্বাৰ ৰমেশ চন্দ্ৰ বৰদলৈৰ দ্বাৰা উন্মোচন আৰু ডাঃ বুৰহান চৌধুৰীৰ দ্বাৰা চিকিৎসা শিবিৰৰ দ্বাৰ উন্মোচনৰ অন্তত বিনু কুমাৰী ডেকাৰ সঞ্চালনাত শিশু আৰু আইমাতৃ কল্যাণ শাখা সমিতিৰ সাধাৰণ সভা অনুষ্ঠিত কৰা হয়৷ দুপৰীয়া জয়ৰাম দেউৰীৰ সভাপতিত্বত প্ৰচাৰ শাখা সমিতিৰ সাধাৰণ সভা আৰু সম্বৰ্ধনা অনুষ্ঠান আৰু বিয়লি মনোজ কুমাৰ দেওৰজাৰ সভাপতিত্বত সাহিত্য শাখাৰ অধিবেশন আৰু গ্ৰন্থ উন্মোচনী সভা অনুষ্ঠিত কৰা হয়। পুতুল চন্দ্ৰ ডেকাই উদ্বোধন কৰা সভাখনিত স্মৃতিগ্ৰন্থ শঙ্খধ্বনি, জিলাৰ পত্ৰিকা গুণনিধি আৰু আতাসকলৰ মুকুতা উন্মোচন কৰে ক্ৰমে মৰিগাঁও জিলা সাহিত্য সভাৰ সভাপতি প্ৰতাপ হাজৰিকা, শিক্ষা শাখা সমিতিৰ সভাপতি দিবাকৰ বৰদলৈ আৰু অতিৰিক্ত উপায়ুক্ত ডাঃ গৰ্গমোহন দাসে। ইয়াৰ পিছতে নৃপেন চন্দ্ৰ বৰদলৈৰ সঞ্চালনাত সংস্কৃতি শাখাৰ অধিৱেশন, সন্ধিয়া নাম প্ৰসংগৰ অন্তত প্ৰদীপ কুমাৰ বৰাৰ সঞ্চালনাত প্ৰতিনিধি সভাৰ লগতে নিশাৰ ভাগত সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠান আৰু ভাওনা প্ৰদৰ্শনৰ কাৰ্যসূচী ৰূপায়ণ কৰা হয়। কাইলৈ দ্বিতীয় দিনা পুৱাৰ ভাগত প্ৰাতঃপ্ৰসংগ, পৰিৱেশ নিকাকৰণ, খোল প্ৰসংগৰ অন্তত সংঘৰ মৰিগাঁও জিলা শাখাৰ সভাপতি প্ৰদীপ কুমাৰ বৰাই পতাকা উত্তোলনৰ পিছতে ভাগৱত শোভাযাত্ৰা উলিওৱা হ’ব৷ তদুপৰি দুপৰীয়া প্ৰদীপ কুমাৰ বৰাৰ সঞ্চালনাত মুকলি সভা আৰু বঁটা প্ৰদান অনুষ্ঠান হ’ব। সংঘৰ প্ৰধান সম্পাদক বাবুল বৰাই মুখ্য অতিথিৰূপে ভাগ ল’বলগীয়া মুকলি সভা উদ্বোধন কৰিব প্ৰাক্তন সভাপতি ডাঃ পুণিৰাম পাতৰে। উক্ত সভাতে সাহিত্য সাধনা বঁটা, সংস্কৃতি সাধক বঁটা, আইমাতৃ প্ৰেৰণা বঁটা, প্ৰচাৰ সাংগঠনিক বঁটা, সেৱাবাহিনী যুৱ উদ্যমিতা বঁটা আৰু গুৰু দক্ষিণা বঁটা প্ৰদান কৰা হ’ব। সন্ধিয়া পতাকা অৱতৰণেৰ অধিবেশনৰ কাৰ্যসূচীৰ সামৰণি পৰিব বুলি আদৰণি সমিতিৰ সম্পাদক পুতুকণ বৰদলৈ আৰু যুটীয়া সম্পাদক সন্তনাৰায়ণ ডেকাই জানিবলৈ দিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে