February 9, 2023, 2:20 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

লোকে-লোকাৰণ্য কলিয়াবৰ কেন্দ্ৰীয় ছাত্ৰ সন্থাৰ ৰঙালী বিহু উৎসৱ, ৫০০ কণমানিৰ বিশেষ নৃত্য

Reporter Name
  • Update Time : Friday, April 15, 2022
  • 128 Time View

কলিয়াবৰৰ পৰা মুনিলাল গুপ্তাঃ বিগত ৪০ বছৰ ধৰি কলিয়াবৰ কেন্দ্ৰীয় ছাত্ৰ সন্থাই আয়োজন কৰি অহা ৰঙালী বিহু উৎসৱৰ এইবাৰ ব্যতিক্ৰমী ৰূপ দেখা গৈছে। তিনি বছৰৰ ভিতৰৰ বহু শিশুৱে বিহু নাচৰ লগতে ঢোল বজাই অংশগ্ৰহণ কৰা দেখিবলৈ পোৱা গ’ল অনুষ্ঠানত। কলিয়াবৰ কেন্দ্ৰীয় ছাত্র সন্থাই ৫০০ কণ কণ শিশুৰে বিহু কৰ্মশালা অনুষ্ঠিত কৰে৷ হুঁচৰিৰে অনুষ্ঠান আৰম্ভ কৰে ঢেকীয়াজুলিৰ ৰূপজ্যোতি আঞ্চলিক বিহুৱা দল, তেজপুৰৰ সুৰুযময় বিহুৱা দল, ৰৌতাৰ অসমী বিহুৱা দল, কলিয়াবৰৰ ফ্ৰেণ্ডশ্বিপ ক্লাৱ বিহুৱা দল আৰু অসমৰ জনপ্ৰিয় কণ্ঠ শিল্পী জিনা ৰাজকুমাৰীৰ লোকবাদ্য আৰু জনগোষ্ঠীয় নৃত্য প্ৰদৰ্শনেৰে। অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকে কলিয়াবৰৰ মহকুমাধীপতি প্ৰবিত্ৰ কুমাৰ দাস, নিৰ্বাচনী বিষয়া ড০ ভূপালী কাশ্যাপ, সাংবাদিক প্ৰাণজিৎ শইকীয়া, অসম গণ পৰিষদৰ নগাঁও জিলাৰ সভাপতি মণিমাধৱ মহন্ত। বিহু অনুষ্ঠানৰ সৈতে সংগতি ৰাখি বিশিষ্ট সত্ৰীয়া-সংস্কৃতি শিল্পী ধ্ৰুৱ বৰা, বিশিষ্ট কৃষক প্ৰদীপ শইকীয়া, বিশিষ্ট সাংবাদিক তপন শইকীয়া আৰু হস্ততাঁত আৰু বস্ত্ৰশিল্পৰ উদীয়মান উদ্যোগী শিল্প অলিস্মিতা শইকীয়াক সম্বৰ্ধনা জনাই। কেইবাহাজাৰো দৰ্শকে কলিয়াবৰ কেন্দ্ৰীয় ছাত্ৰ সন্থাইৰ ৰঙালী বিহু উপভোগ কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে