February 9, 2023, 2:48 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

লোকসভাত প্ৰশ্নকাল-শূন্যকাল বিচাৰিলে কংগ্ৰেছে, জৰুৰী ব্যৱস্থা কৰাৰ দাবী

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, September 2, 2020
  • 137 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ দুয়ো সদনৰ বৰ্ষাকালীন অধিবেশনৰ প্ৰশ্নকাল বাতিল কৰাত উভতি ধৰিছে কংগ্ৰেছে৷ বিৰোধী কংগ্ৰেছ দলে আক্ৰমণ কৰি প্ৰশ্নকাল আৰু শূন্য কাল দুয়োটাই থাকিব লাগে বুলি কয়৷ কংগ্ৰেছ নেতা শশী থৰুৰৰ পিছতে এইবাৰ লোকসভাৰ কংগ্ৰেছৰ নেতা অধীৰ ৰঞ্জন চৌধুৰীয়ে প্ৰশ্নকাল আৰু শূন্যকাল দুয়ো থাকিব লাগে বুলি মত পোষণ কৰিছে৷

এই সন্দৰ্ভত জৰুৰী ব্যৱস্থা কৰিব লাগে বুলি দাবী কৰি কংগ্ৰেছে৷ সদনৰ পৰা ক’ৰোনা মহামাৰীৰ বিশেষ পৰিস্থিতিক লক্ষ্য কৰি প্ৰশ্ন কাল বাতিল কৰা হৈছে৷ চৰকাৰে প্ৰশ্নকালত মন্ত্ৰীসকলক উত্তৰৰ তথ্য দিবলৈ চৰকাৰী বিভাগসমূহৰ বৃহৎ সংখ্যাক আমোলা উপস্থিত থাকিব লগা হয় বুলি কৈ সেয়েহে ক’ৰোনাৰ সংক্ৰমণ বৃদ্ধি পোৱাৰ আশংকা কৰি প্ৰশ্নকাল বাতিল কৰা বুলি কয়৷

ক’ৰোনা ভাইৰাছৰ ভয়াবহতাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি লোকসভা-ৰাজ্যসভাৰ বৰ্ষাকালীন অধিবেশনৰ কাৰ্যব্যৱস্থাৰ ব্যাপক সাল-সলনি কৰা হৈছে৷ জানিব পৰা মতে, দুয়ো সদনৰ বৰ্ষাকালীন অধিবেশনৰ প্ৰশ্নকাল নথাকিব৷ কিন্তু শূন্য কাল থাকিব৷ অহা ১৪ চেপ্তেম্বৰৰ পৰা সংসদৰ অধিবেশন অনুষ্ঠিত হ’ব৷

লোকসভাৰ অধিবেশন প্ৰথম দিনা পুৱা ৯ বজাৰ পৰা ১ বজালৈ অনুষ্ঠিত হ’ব৷ তাৰ পিছতে দুপৰীয়া তিনিবজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৭ বজালৈ অনুষ্ঠিত হ’ব৷ প্ৰাইভেট মেম্বৰ বিজনেছ নাথাকিব৷ ৰাজ্যসভাৰ প্ৰথন দিনটোত সন্ধিয়া ৭ বজালৈ বৈঠক বহিব বাকী দিনকেইটাত পুৱা ৯ বজাৰ পৰা দিনৰ ১ বজালৈহে বহিব৷ শনিবাৰ আৰু দেওবাৰেও বৈঠক অনুষ্ঠিত হ’ব৷ ১৪ চেপ্তেম্বৰৰ পৰা মুঠ ১৮ বৈঠক অনুষ্ঠিত হ’ব৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে