February 2, 2023, 3:48 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

লুণ্ঠন-কমিচনৰ বজাৰ, ঢালিগাঁও পঞ্চায়তত ১৫ দিন পূৰ্বে নিৰ্মাণ কৰা দেৱাল পৰিল খহি

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, September 1, 2020
  • 78 Time View

বঙাইগাঁওঃ বঙাইগাঁও জিলাৰ ঢালিগাঁও পঞ্চায়তত ব্যাপক দুৰ্নীতি সংঘটিত হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈ আহিছে৷ চৰকাৰী আঁচনিৰ ধন পঞ্চায়তখনত ব্যাপক হাৰত লুণ্ঠন কৰা বুলি অভিযোগ উত্থাপন হৈ আহিছে৷ আঁচনি ৰূপায়নত চৰকাৰী ধনৰ অপব্যৱহাৰ হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈ অহাৰ সময়তে এইবাৰ দেৱাল নিৰ্মাণত দুৰ্নীতি সংঘটিত হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে৷

বঙাইগাঁও জিলা পৰিষদৰ অধীনৰ ডাংতল খণ্ড উন্নয়ন বিষয়াৰ কাৰ্যালয়ে নিৰ্মাণ কৰা পকী দেৱাল খহি পৰাত দুৰ্নীতি কিমানলৈ শিপাইছে তাৰেই ছবিখন স্পষ্ট হৈছে বুলি ৰাইজে অভিযোগ তুলিছে৷ চতুৰ্দশ বিত্তীয় আয়োগৰ ধনেৰে নিৰ্মাণ কৰা ড্ৰেইনৰ কাম সম্পূৰ্ণ হৈছিল মাথো ১৫ দিন পূৰ্বে৷ ১৫ দিন পূৰ্বে নিৰ্মাণ কৰা দেৱাল খহি পৰে৷ নিম্নমানৰ সামগ্ৰীৰে দেৱাল নিৰ্মাণ কৰাৰ অভিযোগ স্থানীয় ৰাইজৰ৷ নিম্নমানৰ বালি, চিমেণ্টা, ইটা ব্যৱহাৰ কৰি কৰাৰ ফলত এনেদৰে পকী দেৱাল খহি পৰাৰ অভিযোগ স্থানীয় ৰাইজৰ৷

ঢালিগাঁও গাঁও পঞ্চায়তৰ ১ নং ৱাৰ্ডৰ চুঙাপোটাত নিৰ্মাণ কৰা ড্ৰেইনৰ দেৱাল খহি পৰে৷ কেইবা লাখ টকা ব্যয়ৰে নিৰ্মাণ কৰা ড্ৰেইনৰ দেৱাল খহি পৰাৰ দৰে ঘটনা সংঘটিত হৈছে৷ পঞ্চায়তখনৰ প্ৰতিনিধি, সচিব আৰু কনিষ্ঠ অভিযন্তাই মিলি এফালৰ পৰা লুণ্ঠৰাজ চলাই গৈছে৷ পঞ্চায়তৰ সচিবগৰাকীৰ নেতৃত্বত অবাধ হাৰত দুৰ্নীতি, কেলেংকাৰী হোৱাৰ অভিযোগ৷ প্ৰতিটো চৰকাৰী আঁচনিৰ ৰূপায়নৰ নামত লুণ্ঠন আব্যাহত আছে পঞ্চায়তত৷

নিম্নমানৰ কাম কৰি চৰকাৰী আঁচনিৰ সফল ৰূপায়ন হোৱা দেখুৱাই কেৱল একাংশ নেতা, পালিনেতা তথা নিৰ্বাচিত প্ৰতিনিধি আৰু পঞ্চায়তৰ, কনিষ্ঠ অভিযন্তা, সচিবে লুণ্ঠন অব্যাহত ৰাখিছে জিলাখনত৷ বঙাইগাঁও জিলাত খণ্ড উন্নয়ন বিষয়া, জিলা পৰিষদৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াই লুণ্ঠন-কমিচনৰ বজাৰ বহুওৱা বুলি ৰাইজে কয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে