February 1, 2023, 1:19 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

যোৰহাটৰ তিনি উচ্চ শিক্ষানুষ্ঠান পৰিদৰ্শন ৰাজ্যপাল জগদীশ মুখীৰ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, May 30, 2022
  • 28 Time View

যোৰহাটঃ ৰাজ্যপাল জগদীশ মুখীয়ে আজি যোৰহাট জিলাৰ তিনিখনকৈ উচ্চ শিক্ষানুষ্ঠান পৰিদৰ্শন কৰে৷ শিক্ষানুষ্ঠান কেইখনৰ শৈক্ষিক তথা আন্তঁগাঁঠনিৰ বুজ লয়। বিয়লি ৰাজ্যপাল তথা অসম কৃষি বিশ্ববিদ্যালয়ৰ আচাৰ্যগৰাকীয়ে অসম কৃষি বিশ্ববিদ্যালয় পৰিদৰ্শন কৰি বিশ্ববিদ্যালয় পৰিয়ালৰ সৈতে পাঁচদফীয়া গুৰুত্বপূৰ্ণ আলোচনাত মিলিত হোৱাৰ লগতে শিক্ষাৰ্থীৰে মত বিনিময় কৰে। ৰাজ্যপালে বিশ্ববিদ্যালয়ৰ বৰ্ড ৰূমত প্ৰথমে উপাচাৰ্য ড০ বিদ্যুত চন্দন ডেকা আৰু বিশ্ববিদ্যালয়ৰ সঞ্চালক তথা আটাইকেইজন বিজ্ঞানগুৰুৰ সৈতে বিশ্ববিদ্যালয়খনৰ শৈক্ষিক তথা আন্তঁগাঁঠনিগত দিশৰ ওপৰত আলোচনা কৰে আৰু কৃষি শিক্ষা আৰু গৱেষণা তথা সম্প্ৰসাৰণৰ দিশত লবলগীয়া ভূমিকা সম্পৰ্কে কেতবোৰ পৰামৰ্শ আগবঢ়ায়। বিশ্ববিদ্যালয়ৰ অন্তৰ্গত ৯ খন মহাবিদ্যালয়ৰ বিভিন্ন বিভাগৰ মুৰব্বী অধ্যাপকসকলৰ সৈতে শৈক্ষিক দিশৰ ওপৰত পৰ্যালোচনা কৰাৰ উপৰিও ৰাজ্যপালে বিশ্ববিদ্যালয়ৰ অন্তৰ্গত ৯খন মহাবিদ্যালয়ৰ শিক্ষক সন্থাৰ প্ৰতিনিধিৰ সৈতে প্ৰশাসনিক আন্তগাঠনি আৰু পৰিকাঠামোৰ শেহতীয়া ব্যৱস্থাৱলীৰ সম্পৰ্কত আলোচনাত মিলিত হয়। বিশ্ববিদ্যালয়ত অধ্যয়নৰত শিক্ষাৰ্থী আৰু ছাত্ৰ একতা সভাৰ বিষয়-ববীয়াৰ সৈতে এক পৃথক আলোচনাত মিলিত হৈ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ প্ৰত্যাশা সম্পৰ্কতো আলোচনা কৰে ৰাজ্যপালে। অনুষ্ঠানৰ পিছত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ মাধৱ চন্দ্ৰ দাস সোঁৱৰণী প্ৰেক্ষাগৃহত শিক্ষাৰ্থীসকলৰ সৈতে মুকলি মত বিনিময় কৰে। এইসমূহ কাৰ্যসূচীত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ উপাচাৰ্য ড০ বিদ্যুত চন্দন ডেকাৰ লগতে পঞ্জীয়ক তপন কুমাৰ গোহাঁই, গৱেষণা সঞ্চালক (কৃষি) ড০ অশোক ভট্টাচাৰ্য, গৱেষণা সঞ্চালক পশু চিকিৎসক ড০ নিৰঞ্জন কলিতা, জিলা উপায়ক্ত অশোক কুমাৰ বৰ্মন, কৃষি অনুষদৰ বিজ্ঞানগুৰু ড০ জয়ন্ত ডেকা, পশুপালন আৰু পশুচিকিৎসা বিজ্ঞানগুৰু ড০ বিবেকানন্দ শইকীয়া, সামূহিক বিজ্ঞানগুৰু ড০ ৰূমা ভট্টাচাৰ্য, স্নাতকোত্তৰ শিক্ষা সঞ্চালক অজিত বৈশ্য, ছাত্ৰ কল্যাণ সঞ্চালক ড০ ৰাণা প্ৰতাপ ভূঞা, উত্তৰ পূৱ জৈৱ প্ৰযুক্তি কেন্দ্ৰৰ সঞ্চালক ড০ বিদ্যুত কুমাৰ শৰ্মা প্ৰমুখ্যে বিষয়াসকল উপস্থিত থাকে। আনহাতে ৰাজ্যপালে যোৰহাটস্থ অসম মহিলা বিশ্ববিদ্যালয়ো পৰিদৰ্শন কৰি মহিলা বিশ্ববিদ্যালয়খনৰ শৈক্ষিক তথা আন্তঁগাঁঠনিৰ মাণদণ্ড সন্দৰ্ভত উপাচাৰ্য ড০ অজন্তা বৰগোহাঁই ৰাজকোঁৱৰ আৰু বিশ্ববিদ্যালয়ৰ অধ্যাপক অধ্যাপিকা আৰু ছাত্ৰীসকলৰ সৈতে আলোচনাত মিলিত হয়। ৰাজ্যপালে জগন্নাথ বৰুৱা মহাবিদ্যালয় পৰিদৰ্শন কৰি অধ্যক্ষ ড০ উৎপলজ্যোতি মহন্তৰ লগতে অধ্যাপক-অধ্যাপিকাসকল আৰু ছাত্ৰ একতা সভাৰ বিষয়-ববীয়াৰ সৈতে আলোচনাত মিলিত হয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে