February 6, 2023, 9:53 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

যিবোৰ সামগ্ৰীৰ কৃষকে পূজা কৰে, সেইবোৰকে জ্বলাই দিয়া হ’লঃ ইণ্ডিয়া গেটৰ ট্ৰেক্টৰ জ্বলোৱা কাণ্ডক লৈ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ প্ৰতিক্ৰিয়া

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, September 29, 2020
  • 114 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ এইখন চৰকাৰে কাৰ কথা শুনে? বিৰোধীৰ অস্তিত্বই নসাৎ কৰিব বিচৰা মোডীৰ চৰকাৰে দেশজুৰি চলা প্ৰতিবাদকো আওকান কৰি নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক আইনলৈ পৰিণত কৰিছিল। এইবাৰ পুনৰ দেশৰ ৰাজপথত সৃষ্টি হোৱা কৃষকৰ বিদ্ৰোহক উপলুঙা কৰি ৩খনকৈ কৃষি বিধেয়ক আইনলৈ ৰূপান্তৰ কৰা হ’ল। প্ৰতিবাদ কেৱল প্ৰতিবাদ হৈয়েই থাকিল, হয়তো এদিন শাম কাটিব। কৃষকৰ হিতৰ বাবে চৰকাৰে একপক্ষীয়ভাৱে গ্ৰহণ কৰা সিদ্ধান্তই কি ফল দিয়ে সেয়াও ভৱিষ্যত সময়ত স্পষ্ট হৈ পৰিব।

কিন্তু চৰকাৰীৰ এই নীতিৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ হৈছে। দিল্লী, পঞ্জাৱৰ লগতে দেশৰ প্ৰায় প্ৰতিখন ৰাজ্যৰ ৰাজপথেই উত্তাল হৈ পৰিছে। ৬ দিন অনশনে থাকি পাঞ্জাৱৰ কৃষকসকলে মোডী চৰকাৰীৰ নীতিৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰিছে। শেহতীয়াকৈ এই প্ৰতিবাদৰ মাজতে দিল্লীৰ ইণ্ডিয়া গেটত জ্বলাই দিয়া হ’ল এখন ট্ৰেক্টৰ। এতিয়া এই কাণ্ডৰ আঁৰত কংগ্ৰেছ জড়িত থকাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে মোডী বাহিনীয়ে। অৱশ্যে ঘটনা সন্দৰ্ভত ৫ জনক আটকো কৰা হৈছে।

ইয়াৰ মাজতে প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰিছে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীয়ে। কৃষকৰ বিদ্ৰোহক ‘বিৰোধীৰ প্ৰতিবাদ’ ৰূপে চিহ্নিত কৰিবলৈ গৈ মোডীয়ে টুইটাৰত লিখিছে, ‘আজি যেতিয়া কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কৃষকসকলক তেওঁলোকৰ অধিকাৰ প্ৰদান কৰিছে, তেতিয়াও এইসকল লোকে বিৰোধ প্ৰদৰ্শনত নামি পৰিছে।’

‘এইসকল লোকে নিবিচাৰে যে কৃষকে মুকলি বজাৰত উৎপাদিত সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰক। যিবোৰ সামগ্ৰী, উপকৰণৰ কৃষকে পূজা কৰে, সেই সামগ্ৰীকে জ্বলাই দি এইসকল লোকে এতিয়া কৃষকসকলক অপমান কৰিছে।’ -টুইটাৰত এইদৰে লিখিছে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে