August 7, 2022, 10:44 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, December 26, 2020
  • 866 Time View

মৰিয়নিঃ বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ তিতাবৰ জিলা তথা জংঘল ব্লক আঞ্চলিকৰ উদ্যোগত ২৫ আৰু ২৬ ডিচেম্বৰৰ পৰা ২ দিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে মৰিয়নিৰ জংঘল ব্লকৰ জয় মাচি ডুংডুং ক্ষেত্ৰত অনুস্থিত হৈছে বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ দশম বাৰ্ষিক প্ৰতিষ্ঠা দিৱস লগতে পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন। ২৫ডিচেম্বৰ তাৰিখে বিভিন্ন কাৰ্যসূচীৰ সফল সমাপ্তিৰ পাছতেই ২৬ তাৰিখে পুৱা পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ কৰিছে দিনটোৰ কাৰ্যসূচী৷ অঞ্চলটোৰ বহু কেইগৰাকী সংস্কৃতিবান বৃদ্ধ বৃদ্ধাক সন্মান জনোৱা হৈছে অনুষ্ঠানটোত৷ এই কাৰ্যসূচীতেই অশীতিপৰ বৃদ্ধাসকলে অনুষ্ঠান পৰিবেশন কৰি উপস্থিত ৰাইজক আমোদ দিবলৈ সক্ষম হয়। অসমৰ বিভিন্ন লোকসংস্কৃতি প্ৰদৰ্শনৰ লগতে অসমৰ সাংস্কৃতিক জগত খনৰ বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত বিশেষ অৱদান আগবঢ়োৱা অসমৰ কেইবাগৰাকী ব্যক্তিক বিশেষ বঁটা প্ৰদান কৰা হৈছে। কেইবাগৰাকী বিশিষ্ট অতিথিৰ যোগদানেৰে দিনৰ বেলা অনুস্থিত হয় দ্বিতীয় দিনাৰ অন্যতম কাৰ্যসূচী মুকলি সভা৷ মুকলি সভাৰ আৰম্ভনিতে বিশিষ্ট অতিথি সকলৰ লগতে বঁটাপ্ৰাপ্ত ব্যক্তি সকলক মঞ্চলৈ আদৰি নিয়াৰ দৃশ্যই উপস্থিত সকলোৰে মন মুহিবলৈ সক্ষম হৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে