January 30, 2023, 9:28 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

মোদী-জেলেনস্কিৰ বাৰ্তালাপ, চুমিৰ পৰা ভাৰতীয়ক স্থানান্তৰ কৰাত বিচাৰিলে সহায়

Reporter Name
  • Update Time : Monday, March 7, 2022
  • 100 Time View

ৰাছিয়া আৰু ইউক্ৰেইনৰ মাজত যুদ্ধ অব্যাহত আছে। তাৰ মাজতে, প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে ইউক্ৰেইনৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জেলেনস্কিৰ সৈতে ফোনযোগে কথা পাতে৷ ভাৰত চৰকাৰৰ সূত্ৰ অনুসৰি, ফোন কল প্ৰায় ৩৫ মিনিট ধৰি চলিছিল। দুয়োগৰাকী নেতাই ইউক্ৰেইনৰ পৰিস্থিতি সন্দৰ্ভত আলোচনা কৰে৷ ৰাছিয়া আৰু ইউক্ৰেইনৰ মাজত চলি থকা পোনপটীয়া আলোচনাৰ প্ৰশংসা কৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে ইউক্ৰেইনৰ পৰা ভাৰতীয় নাগৰিকসকলক স্থানান্তৰ কৰাৰ ক্ষেত্ৰত ইউক্ৰেইন চৰকাৰে আগবঢ়োৱা সহায়ৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰপতি জেলেনস্কিক ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰে৷ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে চুমিৰ পৰা ভাৰতীয় নাগৰিকসকলক স্থানান্তৰ কৰাৰ চলিত প্ৰচেষ্টাত ইউক্ৰেইন চৰকাৰৰ পৰা সমৰ্থন বিচাৰিছে।

ইয়াৰ পূৰ্বে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বুধবাৰে ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিনৰ সৈতে কথা পাতি ইউক্ৰেইনৰ পৰা ভাৰতীয়সকলক সুৰক্ষিতভাৱে স্থানান্তৰ কৰাৰ বিষয়ে আলোচনা কৰে৷ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ কাৰ্যালয়ে জাৰি কৰা এক বিবৃতিত কয় যে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি পুটিনৰ সৈতে ফোনযোগে কথা পাতে৷ বিশেষকৈ খাৰকিভত য’ত বহু সংখ্যক ভাৰতীয় শিক্ষাৰ্থী আৱদ্ধ হৈ আছে। তেওঁলোকে যুদ্ধবিধ্বস্ত অঞ্চলৰ পৰা ভাৰতীয় নাগৰিকসকলক সুৰক্ষিতভাৱে স্থানান্তৰ কৰাৰ বিষয়ে আলোচনা কৰে। পুটিনৰ সৈতে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ আলোচনা তেতিয়া হৈছিল যেতিয়া মোডীয়ে ইয়াত এখন উচ্চ পৰ্যায়ৰ বৈঠকত সভাপতিত্ব কৰি আছিল। বৈঠকত কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ জ্যেষ্ঠ বিষয়াসকলৰ উপৰিও বৈদেশিক পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰী এছ জয়শংকৰ আৰু কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী পীয়ুষ গোৱেলে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল। ভাৰতীয় বৈদেশিক পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰালয়ে আশ্বাস দিছে যে সকলো প্ৰতিকূল পৰিস্থিতিৰ স্বত্বেও, ভাৰত চৰকাৰে ইউক্ৰেইনত আৱদ্ধ হৈ থকা ইয়াৰ প্ৰতিজন নাগৰিকক সুৰক্ষিতভাৱে ঘূৰাই আনিব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে