February 1, 2023, 1:55 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

মেৰী কমৰ পিছতে বিশ্ব মহিলা বক্সিং চেম্পিয়নশ্বিপৰ ফাইনেলত স্বৰ্ণ পদক নিখাত জাৰিনৰ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, May 19, 2022
  • 125 Time View

ইস্তাম্বুলত অনুষ্ঠিত বিশ্ব মহিলা বক্সিং চেম্পিয়নশ্বিপৰ ফাইনেলত থাইলেণ্ডৰ জিটপোগ জুটামাছক ৫-০ত পৰাস্ত কৰি ভাৰতৰ উদীয়মান বক্সাৰ নিখাত জাৰিনে স্বৰ্ণ পদক অৰ্জন কৰিছে। নিখাতে ৫২ কিলোগ্ৰাম ওজন শাখাত (প্লাই ওজন) সোণৰ পদক জিকে। কৃতিত্ব অৰ্জন কৰা পঞ্চম ভাৰতীয় মহিলা বক্সাৰ নিখাত জাৰিন। চূড়ান্ত বাউটত বিচাৰকসকলে ভাৰতীয় বক্সাৰৰ পক্ষত ৩০-২৭, ২৯-২৮, ২৯-২৮, ৩০-২৭, ২৯-২৮ ভোট দান কৰে।

ফাইনেলত এক সুন্দৰ বিজয়ৰ সৈতে জাৰিনে এই প্ৰতিযোগিতাত প্ৰতিখন মেচ এক সহমতৰ সৈতে জিকিছে৷ আধিপত্য প্ৰদৰ্শন কৰে। ২০০৮ চনত মেৰী কমে স্বৰ্ণ জয় কৰাৰ পিছত এইটো ভাৰতৰ প্ৰথম সোণৰ পদক। একে সময়তে এই প্ৰতিযোগিতাৰ ইতিহাসত এয়া হৈছে ভাৰতৰ দশম স্বৰ্ণ পদক।

জুনিয়ৰ বিশ্ব বক্সিং চেম্পিয়নশ্বিপৰ বিজয়ী জাৰিনে ইয়াৰ পূৰ্বে ছেমি ফাইনেলত জয়লাভ কৰি ব্ৰাজিলৰ কেৰোলিন ডি আলমেইদাক ৫-০লত পৰাস্ত কৰি ফাইনেললৈ টিকট বুক কৰিছিল।

নিখাতৰ পূৰ্বে মেৰী কমে বিশ্ব মহিলা বক্সিং চেম্পিয়নশ্বিপত অভিলেখ ছয়বাৰ (২০০২, ২০০৫, ২০০৬, ২০০৮, ২০১০, ২০১৮) সোণৰ পদক অৰ্জন কৰিছে। সৰিতা দেৱী (২০০৬), জেনি আৰ এল (২০০৬) আৰু লেখা কে (২০০৬) এই সন্মানীয় প্ৰতিযোগিতাখনত স্বৰ্ণ জয় কৰিছে।

নিখাতৰ বিজয়ৰ সৈতে ভাৰতে এটা সোণ আৰু দুটা ব্ৰঞ্জৰ পদকৰ সৈতে প্ৰতিযোগিতাখন সমাপ্ত কৰে। মনীষা মৌনে ৫৭ কিলোগ্ৰাম ওজন শ্ৰেণীত ভাৰতক আৰু প্ৰবীণ হুডাই ৬৩ কিলোগ্ৰাম ওজন শ্ৰেণীত ব্ৰঞ্জৰ পদক জিকিছিল।

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে