February 9, 2023, 1:58 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

মেট্ৰিকত বেয়া ফলাফল দেখুওৱা শিক্ষানুষ্ঠানসমূহৰ বিৰুদ্ধে কঠোৰ শিক্ষা বিভাগ : বিদ্যালয়সমূহলৈ কাৰণ দৰ্শোৱা জাননী

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, June 11, 2022
  • 49 Time View

ডিজিটেল ডেস্ক : হাইস্কুল শিক্ষান্ত পৰীক্ষাত ৰাজ্যৰ চৰকাৰী খণ্ডৰ বহু বিদ্যালয়ৰ ফলাফল নিৰাশাজনক৷ চৰকাৰী খণ্ডৰ বহু বিদ্যালয়ৰ শিক্ষাৰ্থী উত্তীৰ্ণৰ হাৰ শূণ্য৷ যাৰ বাবে মেট্ৰিকত বেয়া ফলাফল দেখুওৱা শিক্ষানুষ্ঠানসমূহৰ বিৰুদ্ধে কঠোৰ হৈছে শিক্ষা বিভাগ৷ মেট্ৰিকত বেয়া ফলাফল দেখুওৱা ৰাজ্যৰ ১০২ খন চৰকাৰী বিদ্যালয়লৈ কাৰণ দৰ্শোৱা জাননী জাৰি কৰিছে মাধ্যমিক শিক্ষা সঞ্চালকালয়ে৷ বিদ্যালয়সমূহৰ প্ৰধানলৈ জাননী জাৰি কৰিছে শিক্ষা সঞ্চলকালয়ে৷ সাত দিনৰ ভিতৰত উত্তৰ দিয়াৰ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে৷ উত্তৰ সন্তোষজনক নহ’লে শাস্তিৰ সন্মুখীন হ’ব৷ উল্লেখ্য যে এইবাৰ মেট্ৰিকত ২৫ খন বিদ্যালয়ৰ উত্তীৰ্ণৰ হাৰ শূন্য৷ আনহাতে ৭০ খন বিদ্যালয়ৰ উত্তীৰ্ণৰ হাৰ ১০ শতাংশৰো তলত৷ ৭ খন বিদ্যালয়ৰ উত্তীৰ্ণৰ হাৰ মাথোঁ ১০ শতাংশ৷ কাছাৰৰ সৰ্বাধিক ১৪ খন চাৰকাৰী বিদ্যালয়ৰ লগতে কাৰ্বি আংলঙৰ ১৩ খন চৰকাৰী বিদ্যালয়লৈ জাননী জাৰি কৰা হৈছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে