February 1, 2023, 1:23 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

মুৰফুলনীত বনৰীয়া হাতীৰ তাণ্ডৱ অব্যাহত, নিশা ভাঙিলে সমবায় দোকান

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, September 22, 2020
  • 94 Time View

নুমলীগড়ঃ উজনিৰ নুমলীগড়ত আজিও বনৰীয়া হাতীৰ জাকৰ তাণ্ডৱ অব্যাহত আছে৷ তাৰ মাজতে সোমবাৰে নিশা নুমলীগড়ৰ মুৰফুলনীত সমবায় দোকান এখন ভাঙি লণ্ড-ভণ্ড কৰিলে হাতীৰ জাকে। ক’ৰোনাকালত বন্যহস্তীৰ সন্ত্ৰাসৰ ফলত নুমলীগড়ৰ মুৰফুলনীবাসীয়ে এতিয়া ত্ৰাহি ত্ৰাহি কৰিছে৷ নিশা মুৰফুলনীৰ পুৰণিমাটিৰ ডিম্ব দত্ত নামৰ লোকজনৰ সমবায় সমিতিৰ দোকান ঘৰ ভাঙি অনিষ্ট সাধন কৰে।

কেইবাদিনো উক্ত অঞ্চলত বন্যহস্তীয়ে সন্ত্ৰাস চলাই আহিছে যদিও বনবিভাগে ৰাইজৰ নিৰাপত্তা সুনিশ্চিত কৰিবলৈ দাবী জনাইছে। নিতৌ ঘৰ-দুৱাৰ ভাঙি অনিষ্ট সাধন কৰিছে হাতীয়ে। বনৰীয়া হাতীয়ে এফালৰ পৰা ভাঙিছে ঘৰ, নামঘৰ, ক্লাৱঘৰ। নামবৰ আৰু বিজুলী বনাঞ্চলৰ পৰা নামি অহা বনৰীয়া হাতীয়ে আজি কেইবাদিন ধৰি মুৰফুলনীৰ গাঁওসমূহত বহু লোকৰ ঘৰ-দুৱাৰ ভাঙি অনিষ্ট সাধন কৰি আহিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে