February 6, 2023, 10:14 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

মুৰফুলনীত একেলগে ২৭টা চাহ জনগোষ্ঠীয় পৰিয়ালৰ বৈষ্ণৱ ধৰ্মত শৰণ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, September 21, 2020
  • 155 Time View

মুৰফুলনীঃ জগতগৰু শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱৰ নীতি-আদৰ্শৰ প্ৰতি আকৃষ্ট হৈ গোলাঘাট জিলাৰ মৰঙী মৌজাৰ অন্তৰ্গত ফলঙনিত ২৭টা চাহ জনগোষ্ঠীয় পৰিয়ালে একেলগে গ্ৰহণ কৰিলে নৱ বৈষ্ণৱ ধৰ্ম। যি সময়ত সমাজত ধৰ্মীয় গোড়ামীয়ে তীব্ৰ ৰূপ ধাৰণ কৰিছে, এক অপ্ৰীতিকৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি কৰি আহিছে, সেই সময়ত ফলঙনিৰ কুৰ্মীবস্তি গাঁৱৰ এই চাহ জনগোষ্ঠীয় পৰিয়াল কেইটাই মহাপুৰুষজনাৰ শ্ৰীচৰণত শৰণ লোৱা কাৰ্যই এক শুভ বাৰ্তা কঢ়িয়াইছে সমাজৰ মাজলৈ।

দেওবাৰে কুৰ্মীবস্তি গাঁৱৰ ২৭টা চাহ জনজাতি সম্প্ৰদায়ৰ পৰিয়ালে মুৰফুলনীৰ শ্ৰী শ্ৰী পুৰণিমাটি আহতগুৰি সত্ৰৰ সত্ৰাধিকাৰ শ্ৰীশ্ৰী বেণীমাধৱ দেৱগোস্বামীৰ ওচৰত শৰণ লয়। গুৰুজনাৰ কৃষ্টি-সংস্কৃতিৰ প্ৰতি আগ্ৰহী পৰিয়াল কেইটাই ধৰ্মীয় ৰীতি-নীতিৰ মাজেৰে সমাজৰ বাবে এক আদৰ্শৰ সৃষ্টি কৰিব বিচাৰে বুলি মন্তব্য কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে