February 6, 2023, 10:20 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

মুজাফ্ফৰনগৰ সংঘৰ্ষৰ বাবে চৰ্চিত সাৰধানা সমষ্টিৰ বিজেপিৰ বিতৰ্কিত নেতা সংগীত সোম পৰাস্ত

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, March 10, 2022
  • 79 Time View

উত্তৰ প্ৰদেশ বিধানসভা নিৰ্বাচন ২০২২ৰ চূড়ান্ত ফলাফল স্পষ্ট হৈছে। ৰাজ্যখনৰ বিজেপি চৰকাৰ পুনৰ গঠন হ’ব। কিন্তু মিৰাট জিলাৰ সাৰধানা বিধানসভা সমষ্টিৰ বিজেপি প্ৰাৰ্থী সংগীত সোম পৰাজিত হৈছে। এক নিকট যুঁজত, এছপি ৰ প্ৰাৰ্থী অতুল প্ৰধানৰ হাতত পৰাজিত হৈছে। তৃতীয় স্থানত অহা বিএছপিৰ সঞ্জীৱ ধামাই আনকি এছপি-বিজেপিৰ মাজত হোৱা মুখামুখি প্ৰতিযোগিতাৰ কাষলৈ নাহিল৷

সাৰধনাক মিৰাট জিলাৰ আটাইতকৈ বিখ্যাত বিধানসভা আসন বুলি কোৱা হয়। দেশৰ আটাইতকৈ বিখ্যাত ছেইণ্ট জোচেফ গীৰ্জা ইয়াত আছে। এই অঞ্চলটো সূতাৰ এক ডাঙৰ উৎপাদক। বিভিন্ন ধৰণৰ বাগিচা পাব। প্ৰাচীন শিৱ মন্দিৰটোও সাৰধনাৰ পৰিচয়। আনকি ২০১৩ চনৰ মুজাফ্ফৰনগৰ সাম্প্ৰদায়িক সংঘৰ্ষৰ বাবে সাৰধনা বিধানসভা চৰ্চাত আছিল।

সংগীত সোমে ২০০৯ চনত মুজাফ্ফৰনগৰ লোকসভা নিৰ্বাচনত এছপি চিহ্নত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিছিল৷ কিন্তু পৰাজিত হৈছিল। ইয়াৰ পিছত, সংগীতে এছপি এৰি বিজেপিত যোগদান কৰে। ২০১২ আৰু ২০১৭ ৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত সাৰধানাৰ পৰা প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিছিল। দুয়োবাৰ জিকিছিল। সংগীত সোমৰ বিৰুদ্ধে ২০১৩ চনত মুজাফ্ফৰনগৰত সাম্প্ৰদায়িক সংঘৰ্ষক উচট দিয়াো অভিযোগ আছিল। অৱশ্যে, প্ৰমাণৰ অভাৱত, বিশেষ আদালতে ২০২১ চনত গোচৰ বন্ধ কৰে।

একে সময়তে, এছপিৰ অতুল প্ৰধানে মিৰাটৰ ছাত্ৰ ৰাজনীতিৰ ৰাজনীতিত ভৰি দিছিল। সমাজবাদী দলৰ ছাত্ৰ শাখাৰ ৰাজ্যিক সভাপতি আছিল। ইয়াৰ পূৰ্বে, অতুল ২০১২ আৰু ২০১৭ চনৰ নিৰ্বাচনত সংগীত সিং সোমৰ বিৰুদ্ধে পৰাজয়ৰ সন্মুখীন হৈছিল।

নিৰ্বাচনী ইতিহাসৰ কথা ক’লে, বিজেপি আৰু কংগ্ৰেছৰ প্ৰাৰ্থীসকলে সদায় সাৰধনাত জয়ী হৈ আহিছে। যোৱা দুটা নিৰ্বাচনৰ বাবে বিজেপিয়ে ইয়াত আধিপত্য বিস্তাৰ কৰি আহিছে। ২০১২ চনৰ নিৰ্বাচনত বিজেপিৰ টিকটত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰা সংগীত সোমে আৰএলডিৰ হাজী মহম্মদ য়াকুব কুৰেছিক প্ৰায় ১২,০০০ ভোটত পৰাজিত কৰে। ২০১৭ চনত, সংগীত সোম পুনৰ বিধায়ক হয়। এছপি টিকটত যুঁজ দিয়া অতুল প্ৰধানক পৰাজিত কৰে। বিজয়ৰ ব্যৱধান আছিল ২১,০০০ তকৈও অধিক ভোট। এইটো উল্লেখনীয় যে এছপিয়ে এতিয়ালৈকে সাৰধনাত জয়ী হোৱা নাছিল।

সমষ্টিটোত প্ৰায় ৯০ হাজাৰ মুছলমান, ৬৫ হাজাৰ ক্ষত্ৰিয়, প্ৰায় ৫০ হাজাৰ জাট, ৪৫ হাজাৰ দলিত আৰু প্ৰায় ৩৫ হাজাৰ গুজ্জৰ আছে। ১০ ফেব্ৰুৱাৰীত, সাৰধানাত ৬৭.৩৩ শতাংশ ভোটদান নথিভুক্ত কৰা হৈছিল। এইটো ২০১৭ চনৰ তুলনাত প্ৰায় ৪ শতাংশ কম।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে