February 1, 2023, 11:26 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ উপস্থিতিত অসম ৰাজ্যিক মহাকাশ প্ৰায়োগিক কেন্দ্ৰৰ বিশেষ বৈঠক

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, April 2, 2022
  • 59 Time View

মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ উপস্থিতিত অসম ৰাজ্যিক মহাকাশ প্ৰায়োগিক কেন্দ্ৰৰ বিশেষ বৈঠক অনুষ্ঠিত হয়৷ দিছপুৰত অনুষ্ঠিত বৈঠকত মন্ত্ৰী কেশৱ মহন্ত, যোগেন মহন, পীয়ুষ হাজৰিকা উপস্থিত থাকে৷ বৈঠকত ৰাজ্য চৰকাৰে প্ৰায়োগিক মহাকাশ বিজ্ঞানৰ সহায়ত ৰাজ্যৰ বান ব্যৱস্থাপনা প্ৰণালীক অধিক কাৰ্যক্ষম তথা ফলপ্ৰসূ কৰি তুলিবলৈ আলোচনা কৰে৷ এই বিষয়ত ইতিমধ্যে বিশেষ পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিছে চৰকাৰে। বৈঠকত অসম ৰাজ্যিক মহাকাশ প্ৰায়োগিক কেন্দ্ৰৰ সঞ্চালক পি.এল.এন ৰাজুও উপস্থিত থাকে৷ বিজ্ঞান, প্ৰযুক্তিবিদ্যা আৰু জলবায়ু পৰিবৰ্তন বিভাগৰ বিষয়া তথা ৰাজ্যিক মহাকাশ প্ৰায়োগিক কেন্দ্ৰৰ বিষয়াৰ এটা দলে যুগুতোৱা প্ৰকল্প পৰিকল্পনাৰ অগ্ৰগতি পৰ্যালোচনা কৰা হয়। ৰাজ্যিক মহাকাশ প্ৰায়োগিক কেন্দ্ৰই বানপানীৰ সময়ত জলাধাৰ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আৰ্দ্ৰভূমি, হ্ৰদ আদিৰ চিনাক্তকৰণ আৰু পুনৰুজ্জীৱিতকৰণত গুৰুত্ব দি এই প্ৰকল্প পৰিকল্পনাৰ প্ৰস্তুত কৰিছে বুলি কয় মন্ত্ৰী কেশৱ মহন্তই। বৈঠকত অসমৰ নদী বিশেষে পৰিলক্ষিত হোৱা পলসৰ আচৰণৰ কথা বিবেচনা কৰি পলসমুক্ত বানপ্ৰৱণ এলেকাসমূহত পাইলট ভিত্তিত এই প্ৰকল্প আৰম্ভ কৰাত মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে গুৰুত্ব আৰোপ কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে