February 9, 2023, 2:47 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালৰ গৃহ পঞ্চায়তত ভয়াবহ পৰিস্থিত, নিশাৰ ভিতৰতে ডুব গ’ল বৃহৎ এলেকা

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, September 27, 2020
  • 95 Time View

চাবুৱাঃ আহিনৰ বানৰ কৱলত মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালাৰ গৃহ পঞ্চায়ত৷ নিশা হঠাতে ডুব গৈছে মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালাৰ গৃহ পঞ্চায়ত বিন্ধাকটা পঞ্চায়তৰ কেইবাখনো গাঁও৷ বৰষুণ নোহোৱাকৈ হঠাতে ফেনে-ফোটোকাৰে মহাবাহু ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ জলপৃষ্ঠ বাঢ়ি অহাত হাহাকাৰ লাগে কেইবা শ লোকৰ মাজত। চাবুৱাৰ কেইবাখনো গাঁৱৰ বহু পৰিয়ালৰ ঘৰ-দুৱাৰ প্লাবিত হৈ পৰাত নিশা ব্যাপক শনিবাৰে নিশা আলাই-আথানিৰ সন্মুখীন হয়৷ চাবুৱাৰ এটা এলেকা সাগৰ সদৃশ হৈ পৰাত খেতি পথাৰ ডুব যায়। চাবুৱাৰ বিন্ধাকটা পঞ্চায়তত নিশাৰ ভিতৰতে ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ পানী ফেনে ফোটোকাৰে বৃদ্ধি পোৱাত অঞ্চলটোৰ ৰাইজৰ মাজত হাহাকাৰ পৰিবেশৰ সৃষ্টি হয়। বৰষুণ নোহোৱাকৈ নিশাটোৰ ভিতৰতে বান পানীয়ে বহু কৃষকৰ সেউজীয়া খেতিপথাৰ নিমিষতে শেষ কৰি পেলাই। বহু পৰিয়ালৰ ঘৰৰ ভিতৰত একাঠু পৰ্যন্ত পানী জমা হয়।

চাবুৱাৰ টেঙাবাৰী, মিৰিগাঁও, দধিয়া, ৰাইডাং, ৰংমলা আদি গাঁৱৰ ৰাইজৰ বহিঃজগতৰ সৈতে যোগাযোগ কৰাত একপ্ৰকাৰৰ অসম্ভৱ হৈ পৰিছে৷ পানীৰ সোঁত ইমানেই বেছি যে নাঁৱেৰে যোৱাটো একপ্ৰকাৰৰ অসম্ভৱ হৈ পৰিছে। তেনে সময়তেই বানবিধ্বস্ত বৃহত্তৰ অঞ্চলৰ ৰাইজক এই বিপদৰ সময়ত সহায় কৰিবলৈ নিজৰ জীৱনৰ তুচ্ছ জ্ঞান কৰি টুলুঙা নাৱেৰে যাত্ৰা কৰা দেখা গল বিজেপিৰ যুৱ মৰ্চাৰ পানীতোলা মণ্ডলৰ সভাপতি ৰন্তু শইকীয়াক।

বিধায়ক বিনোদ হাজৰিকাৰ নিৰ্দেশত ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ প্ৰৱল সোঁতকো নেওচি ৰন্তু শইকীয়াই অঞ্চলটোৰ বান পীড়িত ৰাইজৰ জীয়া বাস্তৱ চবিখন পৰিদৰ্শন কৰি ৰাইজৰ দুখ-দুৰ্দশাৰ কথা বিধায়কগৰাকীৰ জৰিয়তে প্ৰশাসনক অৱগত কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে