February 6, 2023, 8:51 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

মুকালমুৱাৰ লাৰকুছিত প্ৰাথমিক স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰ মুকলি

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, June 7, 2022
  • 75 Time View

মুকালমুৱাঃ মুকালমুৱাৰ লাৰকুছিত স্থাপন কৰা প্ৰাথমিক স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰ আজি আনুষ্ঠানিকভাৱে মুকলি কৰে বৰক্ষেত্ৰী সমষ্টিৰ বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মনে। ২০১৬ চনতে প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা বৰক্ষেত্ৰী সমষ্টিৰ প্ৰাক্তন বিধায়ক ভূমিধৰ বৰ্মনে আধাৰশিলা স্থাপন কৰা প্ৰাথমিক স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰটোৰ গৃহ নিৰ্মাণ হোৱাৰ পিছতো বিগত সময়ত কৰিব পৰা নাছিল মুকলি। স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰটোত প্ৰয়োজনীয় সা-সামগ্ৰীৰ অভাৱত মুকলি কৰিব পৰা নাছিল স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰটো। অৱশেষত প্ৰয়াত ডা০ ভূমিধৰ বৰ্মনৰ পুত্ৰ তথা বৰ্তমানৰ বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মনৰ তৎপৰতাত মুকলি কৰে স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰটো। স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰটোৰ মুকলি অনুষ্ঠানটোত উপস্থিত থাকে নলবাৰী জিলা যুটীয়া স্বাস্থ্য সঞ্চালক উমেশ ফাংচু, মুকালমুৱা মহকুমা চিকিৎসা বিষয়া চক্ৰধৰ বৰ্মন।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে