May 25, 2022, 12:28 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

মুকালমুৱাৰ লাৰকুছিত দ্বৈত ইঞ্জিনযুক্ত নাৱৰ শুভ উদ্বোধন

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, February 19, 2022
  • 32 Time View

আছিক আলী, মুকলামুৱাঃ মাজুলী ফেৰি দুৰ্ঘটনাৰ পিছত ৰাজ্যত বন্ধ কৰি দিয়া হৈছিল এক ইঞ্জিনযুক্ত নাওঁৰ চলাচল। যাৰ ফলত নৈ বুকুৰা যাত্ৰা কৰা যাত্ৰীসকল সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছিল৷ জলপথত বিপদমুক্ত যাতায়াতৰ ব্যৱস্থা কৰাৰ সিদ্ধান্ত লয় চৰকাৰে। দ্বৈত ইঞ্জিনযুক্ত নাও-ফেৰী চলাচজল কৰাৰ ব্যৱস্থা কৰে৷ ৰাজ্য চৰকাৰৰ নিৰ্দেশৰ পিছতে মুকালমুৱাৰ লাৰকুছিত মুকলি কৰে দ্বৈত ইঞ্জিনযুক্ত উন্নত মানৰ নাওঁ। লাৰকুছি পাৰঘাটত দ্বৈত ইঞ্জিনযুক্ত উন্নত মানৰ নাওঁৰ শুভ উদ্বোধন কৰি দৌলাশাল জিলা পৰিষদৰ সদস্য বিৰাজ মেধিয়ে। উদ্বোধন কৰি বিৰাজ মেধিয়ে দ্বৈত ইঞ্জিনযুক্ত নাৱৰ ব্যৱস্থা কৰাত জলপথেৰে যাতায়ত কৰা লোকসকলৰ বিভিন্ন সুবিধা হ’ব বুলি কয়। মুকালমুৱাত ব্ৰহ্মপুত্ৰ নৈৰ পাৰঘাটসমূহত চৰাঞ্চলৰ ৰাইজে যাতায়তৰ নামত হাৰাশাস্তি ভুগি আহিছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে