September 26, 2022, 6:02 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, July 30, 2022
  • 16 Time View

মুকালমুৱাঃ বৰক্ষেত্ৰী উন্নয়ন খণ্ডৰ অধীনস্থ কালাৰচৰ গাঁও পঞ্চায়তত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম সংঘটিত হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপিত হৈছে। প্ৰথম কিস্তিৰ ধন লাভ কৰাৰ পাছত পৰৱৰ্তী কিস্তিৰ ধনৰ পৰা বঞ্চিত হ’বলগীয়া হৈছে এগৰাকী দৰিদ্ৰ হিতাধীকাৰী। পঞ্চায়ত বিভাগৰ বিষয়া-কৰ্মচাৰীৰ হেমাহিৰ বাবে প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহ অৰ্ধনিৰ্মিত হৈ থকাৰ অভিযোগ। কালাৰচৰৰ মহিৰন বেগম নামৰ মহিলাগৰাকীয়ে লাভ কৰিছিল প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ এটি ঘৰ। প্ৰায় ১৪ মাহ পূৰ্বে প্ৰথম কিস্তিৰ ধনেৰে আৰম্ভ কৰিছিল ঘৰটোৰ নিৰ্মাণ কাৰ্য। পৰৱৰ্তী কিস্তিৰ ধনৰ বাবে পঞ্চায়ত বিভাগৰ কৰ্মচাৰীয়ে কেইবাবাৰো সংগ্ৰহ কৰিছিল নিৰ্মীয়মান ঘৰটোৰ ফটো। এবছৰ অতিক্ৰম কৰিলে কিন্তু পৰৱৰ্তী কিস্তিৰ ধন লাভ নকৰিলে হিতাধীকাৰীয়ে। যাৰ ফলত অৰ্ধনিৰ্মিত হৈ পৰি থাকিল প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহ। পৰৱৰ্তী কিস্তিৰ বাবে পঞ্চায়ত বিভাগৰ কৰ্মচাৰীয়ে ধন বিচৰাৰো অভিযোগ দৰিদ্ৰ হিতাধীকাৰীৰ। পঞ্চায়ত বিভাগৰ বিষয়া কৰ্মচাৰীৰ হেমাহিৰ বাবে ঘৰটো অৰ্ধনিৰ্মিত হৈ থকা বুলি অভিযোগ কৰে। এনে ক্ষেত্ৰত বিহিত ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিবলৈ চৰকাৰক দাবী জনািছে দৰিদ্ৰ হিতাধীকাৰীয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে