February 3, 2023, 8:26 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, July 30, 2022
  • 46 Time View

মুকালমুৱাঃ বৰক্ষেত্ৰী উন্নয়ন খণ্ডৰ অধীনস্থ কালাৰচৰ গাঁও পঞ্চায়তত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম সংঘটিত হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপিত হৈছে। প্ৰথম কিস্তিৰ ধন লাভ কৰাৰ পাছত পৰৱৰ্তী কিস্তিৰ ধনৰ পৰা বঞ্চিত হ’বলগীয়া হৈছে এগৰাকী দৰিদ্ৰ হিতাধীকাৰী। পঞ্চায়ত বিভাগৰ বিষয়া-কৰ্মচাৰীৰ হেমাহিৰ বাবে প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহ অৰ্ধনিৰ্মিত হৈ থকাৰ অভিযোগ। কালাৰচৰৰ মহিৰন বেগম নামৰ মহিলাগৰাকীয়ে লাভ কৰিছিল প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ এটি ঘৰ। প্ৰায় ১৪ মাহ পূৰ্বে প্ৰথম কিস্তিৰ ধনেৰে আৰম্ভ কৰিছিল ঘৰটোৰ নিৰ্মাণ কাৰ্য। পৰৱৰ্তী কিস্তিৰ ধনৰ বাবে পঞ্চায়ত বিভাগৰ কৰ্মচাৰীয়ে কেইবাবাৰো সংগ্ৰহ কৰিছিল নিৰ্মীয়মান ঘৰটোৰ ফটো। এবছৰ অতিক্ৰম কৰিলে কিন্তু পৰৱৰ্তী কিস্তিৰ ধন লাভ নকৰিলে হিতাধীকাৰীয়ে। যাৰ ফলত অৰ্ধনিৰ্মিত হৈ পৰি থাকিল প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহ। পৰৱৰ্তী কিস্তিৰ বাবে পঞ্চায়ত বিভাগৰ কৰ্মচাৰীয়ে ধন বিচৰাৰো অভিযোগ দৰিদ্ৰ হিতাধীকাৰীৰ। পঞ্চায়ত বিভাগৰ বিষয়া কৰ্মচাৰীৰ হেমাহিৰ বাবে ঘৰটো অৰ্ধনিৰ্মিত হৈ থকা বুলি অভিযোগ কৰে। এনে ক্ষেত্ৰত বিহিত ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিবলৈ চৰকাৰক দাবী জনািছে দৰিদ্ৰ হিতাধীকাৰীয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে