February 9, 2023, 1:08 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

‘মীৰজাফৰ’, ‘জয়চান্দহঁত’ৰ জাতীয়তাবাদ সম্পৰ্কে কথা কোৱাৰ নৈতিক অধিকাৰ নাইঃ পৱিত্ৰ মাৰ্ঘেৰিটা

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, March 5, 2022
  • 92 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ নিৰ্বাচনৰ প্ৰাক মুহূৰ্তত দলীয় ৰাজ্যিক মুখ্য কাৰ্যালয়ত সংবাদ মেল সম্বোধন বিজেপিৰ মুখপাত্ৰ পৱিত্ৰ মাৰ্ঘেৰিটাৰ। কংগ্ৰেছ-এআইইউডিএফৰ ওচৰত আত্মসমৰ্পণ কৰা ‘মীৰ জাফৰ’, ‘জয়চান্দহঁত’ৰ জাতীয়তাবাদ সম্পৰ্কে কথা কোৱাৰ নৈতিক অধিকাৰ নাই।… এখন শস্য শ্যামলা পথাৰ, ফলে-ফুলে জাতিস্কাৰ এজোপা বৃক্ষ বা এজনী দুগ্ধদায়িনী গাই সনাতন সংস্কৃতিৰ একো একোটা ইতিবাচক উপমা। গৰুক ইতৰ প্ৰাণীৰূপে তুচ্চাৰ্থ কৰা বা খাদ্যৰ বাবে হত্যা কৰাসকলৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা এই উপমা গ্ৰহণযোগ্য নহ’বও পাৰে বুলি সংবাদমেলত মন্তব্য পৱিত্ৰ মাৰ্ঘেৰিটাৰ। আনহাতে, অখিল গগৈয়ে ৰূপম গোস্বামীৰ বিৰুদ্ধে হাস্যকৰ অভিযোগ অনা বুলি কৈ অখিলে পলায়নৰ পথ হৰাৰ আগতেই ঠিক কৰি থোৱা বুলি উল্লেখ কৰে। সংবাদমেলত তেওঁ আৰু কয় যে ভূপেন বৰা, লুৰিণজ্যোতি গগৈ, অখিল গগৈৰ মিটিঙত মানুহৰ সেৰেঙা উপস্থিতিয়েই সূচাইছে তেওঁলোকৰ গ্ৰহণযোগ্যতা কিমান। অজিত কুমাৰ ভূঞা মীৰজাফৰ, লুৰিণ, অখিল জয়চান্দ- জাতীয়তাবাদৰ কথা কোৱাৰ অধিকাৰ নাই এওঁলোকৰ। জাতিক ফাঁকি দিয়া মীৰজাফৰ, জয়চান্দ- অজিত ভূঞা, অখিল গগৈ, লুৰিণজ্যোতি গগৈ বুলি তেওঁ মন্তব্য কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে