February 1, 2023, 7:56 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

মাষ্টাৰ প্লেনঃ নলবাৰী চহৰৰ বাবে জয়ন্ত মল্ল বৰুৱাই উন্মোচন কৰিলে সংকল্প পত্ৰ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, February 26, 2022
  • 55 Time View

নলবাৰীঃ নলবাৰী পৌৰসভা নিৰ্বাচনৰ বাবে আজি ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীয়ে সংকল্প পত্ৰ উন্মোচন কৰে৷ ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টীৰ নলবাৰী টাউন মণ্ডল সমিতিৰ কাৰ্যালয়ত সংবাদমেল সম্বোধন কৰি নলবাৰী সমষ্টিৰ বিধায়ক তথা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ৰাজনৈতিক সচীৱ জয়ন্ত মল্ল বৰুৱাই সংকল্প পত্ৰ উন্মোচন কৰে৷ সংকল্প পত্ৰত চহৰখনৰ প্ৰতিটো ৱাৰ্ডক সামৰি নলা-নর্দমাৰ এক মাষ্টাৰ প্লেন প্রস্তুত কৰাৰ কথা উল্লেখ কৰে। মাষ্টাৰ প্লেনৰ জৰিয়তে আটাইকেইটা ৱাৰ্ডকে কৃত্রিম বানৰ পৰা মুক্ত কৰাৰ ঘোষণা কৰে। পৌৰসভা এলেকাৰ অন্তৰ্গত সকলো সৰু-বৰ পথৰ তালিকা প্রস্তুত কৰি পর্যায়ক্রমে আটাইবোৰ পথ নিৰ্মাণ বা মেৰামতিৰ ব্যৱস্থা কৰা, চহৰখনৰ প্ৰতিঘৰ পৰিয়াললৈ খোৱাপানীৰ সংযোগ ব্যৱস্থা কৰা, চহৰখনত বৰ্তমান কার্যক্ষম হৈ থকা হাই মাস্ক লাইটৰ উপৰিও নতুনকৈ লাইটৰ ব্যৱস্থা কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে। নলবাৰীৰ সাৰ্বংগীন বিকাশৰ বাবে ল’বলগীয়া কাৰ্যসূচীসমূহ ব্যক্ত কৰে৷ নলবাৰী জিলা বিজেপিৰ সভাপতি ডাঃ মৃগাংক তালুকদাৰ, অসম গণ পৰিষদৰ কেন্দ্ৰীয় নেতা দিলীপ দাস উপস্থিত থাকে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে