February 6, 2023, 10:29 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

মানৱেন্দ্ৰ শৰ্মা কম্পপ্লেক্সত কংগ্ৰেছৰ যোগদান সভাঃ হাতত ধৰিলে বাবু, অজয়, নেকিবে…

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, August 25, 2020
  • 150 Time View

গুৱাহাটীঃ আজি ৰাজধানী গুৱাহাটী মহানগৰীত শাসকীয় বিজেপি আৰু প্ৰধান বিৰোধী দল কংগ্ৰেছে আগন্তুক নিৰ্বাচনৰ দামামা বজালে। শাসকীয় বিজেপিয়ে হেঙেৰাবাৰী কাৰ্যালয়ত যোগদান সভা অনুষ্ঠিত কৰাৰ বিপৰীতে বিৰোধী কংগ্ৰেছে মহানগৰীৰ মানবেন্দ্ৰ শৰ্মা কম্পপ্লেক্সত যোগদান সভা অনুষ্ঠিত কৰে।

দুই দলৰ যোগদান সভা আছিল তাৎপৰ্যপূৰ্ণ। কিয়নো কোভিড মহামাৰীৰ বাবে যোৱা বিহুৰ সময়ত মঞ্চত গীত পৰিৱেশন কৰিব নোৱাৰাৰ লগতে কোনো ধৰণৰ সাংস্কৃতিক কাৰ্যসূচী ৰূপায়ণ কৰিব নোৱাৰা একাংশ শিল্পী, কলা-কুশলীয়ে বিজেপি আৰু কংগ্ৰেছত যোগদান কৰিছে। শাসকীয় বিজেপিয়ে ২৯ গৰাকী শিল্পী, কলা-কুশলীক গেৰুৱা বসন পিন্ধোৱাৰ সমানেই কংগ্ৰেছেও কেইবাগৰাকী শিল্পী, কলা-কুশলীক হাতত ধৰায়।

‘লাডেন আছিল পলাই, গৈ পাকিস্তান, তোমাক পিছে পলাই লৈ যাম ৰাজস্থান’ শীৰ্ষক গীতেৰে জনপ্ৰিয় হৈ পৰা শিল্পী বাবু বৰুৱা, অজয় ফুকন, নেকিব, টানা দেৱৰাজকে ধৰি অসমৰ প্ৰায় অৰ্ধ শতাধিক শিল্পী, কলা-কুশলীয়ে গুৱাহাটীস্থিত মানবেন্দ্ৰ শৰ্মা কম্পপ্লেক্সত অনুষ্ঠিত সভাত কংগ্রেছত যোগদান কৰে। কংগ্ৰেছত যোগদান কৰি শিল্পী বাবু বৰুৱা আৰু অজয় ফুকনে বিজেপিৰ অসমীয়া বিৰোধী স্থিতিৰ তীব্ৰ বিৰোধিতা কৰি অনাগত দিনত বিজেপিৰ দুৰ্নীতি-ভ্ৰষ্টাচাৰ, একনায়কত্ববাদ আৰু সাম্প্ৰদায়িকতাৰ বিৰুদ্ধে ৰাজনৈতিক আন্দোলন গঢ়ি তোলাৰ মত পোষণ কৰে।

এই যোগদান কার্যসূচীত প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ সভাপতি ৰিপুণ বৰা প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী ডা০ ভূমিধৰ বৰ্মন, অসম বিধানসভাৰ বিৰোধী দলৰ উপ-দলপতি ৰকিবুল হুছেইন, নিখিল ভাৰত কংগ্রেছ কমিটিৰ যুটীয়া সম্পাদক ড০ সঞ্জয় চৌধুৰী, প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী শৰৎ বৰকটকী, বিধায়ক ওৱাজেদ আলী চৌধুৰী, বিধায়ক ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ আদি উপস্থিত থাকে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে