February 6, 2023, 9:17 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

মাণিকপুৰত চিপিআইএমৰ বিক্ষোভ সমদল, মূখ্যমন্ত্ৰীলৈ বিভিন্ন দাবী সম্বলিত স্মাৰক পত্ৰ প্ৰেৰণ

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, August 26, 2020
  • 84 Time View

মাণিকপুৰঃ চিপিআইএমৰ ৰাজ্যিক কমিটিৰ আহ্বান মৰ্মে মাণিকপুৰ লোকেল কমিটিয়ে বুধবাৰে বিভিন্ন দাবীৰে মাণিকপুৰত বিক্ষোভ সমদল বাহিৰ কৰে।
চিপিআইএমৰ মাণিকপুৰ কাৰ্যালয়ৰ পৰা খণ্ড উন্নয়ন বিষয়াৰ কাৰ্যালয়লৈ সমদল কৰাৰ অন্তত প্ৰতিবাদকাৰীসকলে খণ্ড উন্নয়ন বিষয়াৰ জৰিয়তে বিজেপিৰ স্বেচ্ছাচাৰী শাসনৰ বিৰুদ্ধাচৰন কৰি ১৯ দফীয়া দাবী সম্বলিত এখন স্মাৰক পত্ৰ অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰীলৈ প্ৰেৰণ কৰে।

চিপিআইএমৰ সদস্যসকলে আয়কৰৰ আওতাত নপৰা সকলো পৰিয়ালক অতিশীঘ্ৰে মাহিলী ৭৫০০ টকাকৈ আগন্তুক ৬ মাহলৈ নগদ ধন প্ৰদান কৰা,
চৰকাৰে জনবিৰোধী আৰ্থিক নীতি গ্ৰহণ কৰি দেশী-বিদেশী পুঁজিপতি কৰ্পৰেট গোষ্ঠীক শোষণ লুন্ঠনৰ সুযোগ দি জনজীৱন বিপৰ্যস্ত কৰি তোলা, বাহিৰা ৰাজ্যত কৰ্মৰত হৈ থকা লোক সকলক জব কাৰ্ডৰ জৰিয়তে ভাট্টা প্ৰদান কৰা আদি কৰি বিভিন্ন দাবীৰে এই প্ৰতিবাদী আন্দোলনৰ কাৰ্যসূচী গ্ৰহণ কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে