May 25, 2022, 12:40 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

মহিলাক গ্ৰেপ্তাৰৰ দাবীত কামপুৰৰ কচুৱাত প্ৰতিবাদ একাংশ লোকৰ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, February 19, 2022
  • 51 Time View

কামপুৰৰ পৰা ৰূপজ্যোতি ভূঞাঃ ৰাইজে আৰক্ষীক অভিযোগ দিয়াৰ পিছতো এগৰাকী মহিলাক গ্ৰেপ্তাৰ নকৰাত কচুৱা আৰক্ষী থানাৰ প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে।আনোৱাৰা বেগম নামৰ মহিলাগৰাকী সমাজ বিৰোধী কাৰ্যত লিপ্ত থকাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰি কচুৱা আৰক্ষী থানাত গোচৰ ৰুজু কৰিছিল একাংশ লোকে। কচুৱা আৰক্ষী থানাৰ অন্তৰ্গত লুটুমাৰী বৰগাঁৱৰ আনোৱাৰা বেগম নামৰ মহিলাৰ বিৰুদ্ধে গুৰুতৰ অভিযোগ আনি আজি গাঁওখনৰ একাংশ পুৰুষ-মহিলা প্ৰতিবাদ কৰে। ১৫ ফেব্ৰুৱাৰীত মহিলাৰ বিৰুদ্ধে কচুৱা থানাত গোচৰ তৰিছে স্থানীয় একাংশ লোকে। ১৪ ফেব্ৰুৱাৰী নিশা এই গৰাকী মহিলাৰ বাসগৃহ অগ্নিদগ্ধ হৈ সম্পূৰ্ণৰূপে ভস্মীভূত হৈছিল। মহিলাগৰাকীয়ে অগ্নিকাণ্ড পৰিকল্পিত আৰু আহমদ আলি, জাকিৰ হুছেইন আৰু দিলোৱাৰা বেগমৰ বিৰুদ্ধে কচুৱা থানাত অভিযোগ দাখিল কৰিছিল। লোককেইজনে মহিলাগৰাকীক ৫০ হাজাৰ টকা দাবী কৰি দাবী কৰা ধন আদায় নিদিলে সমাজৰ পৰা এঘৰীয়া কৰাৰ লগতে ঘৰ জ্বলাই দিয়াৰ ভাবুকি দিয়া বুলি মহিলাগৰাকীয়ে এজাহাৰত উল্লেখ্য কৰে। স্থানীয় লোকসকলে বিধৱা মহিলাগৰাকী সমাজ বিৰোধী কামত জড়িত থকাত সমাজৰ পৰা এঘৰীয়া কৰা হৈছে বুলি কয়৷ যি সকললোকৰ বিৰুদ্ধে অভিযোগ অনা হৈছে তেওঁলোক নিৰ্দোষী বুলি কৈ মহিলাগৰাকীৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা লোৱাৰ দাবী জনাই।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে