February 1, 2023, 2:23 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

মহাৰাষ্ট্ৰত থাকৰে নেতৃত্বাধীন চৰকাৰেই সম্পূৰ্ণ কৰিব ৫ বছৰীয়া কাৰ্যকালঃ সঞ্জয় ৰাউট

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, September 29, 2020
  • 121 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ মহাৰাষ্ট্ৰৰ মধ্যভাগী নিৰ্বাচনক লৈ চলা চৰ্চাক খাৰিজ কৰি শিৱসেনাৰ সাংসদ সঞ্জয় ৰাউটে কয় যে মহাৰাষ্ট্ৰত উদ্ধৱ থাকৰে নেতৃত্বাধীন মহাবিকাশ আঘাড়ী চৰকাৰেই ৫ বছৰীয়া কাৰ্যকাল সম্পূৰ্ণ কৰিব।

মঙলবাৰে ৰাউটে সংবাদ মাধ্যমৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰি এই চৰ্চা সন্দৰ্ভত কয় যে ৰাজ্যৰ নাগৰিকে বৰ্তমান নিৰ্বাচন বিচৰা নাই। উল্লেখ্য যে, ইয়াৰ এদিন পূৰ্বে বিজেপিৰ প্ৰদেশ সভাপতি চন্দ্ৰকান্ত পাটিলক মহাৰাষ্ট্ৰৰ মধ্যভাগী নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হোৱাক লৈ সোধা প্ৰশ্নৰ উত্তৰত তেওঁ কৈছিল যে কোনেও মধ্যভাগী নিৰ্বাচন নিবিচাৰে, কিন্তু কোনেও এখন অস্থায়ী চৰকাৰক স্বীকাৰ কৰিও ল’ব নোৱাৰে।

পাটিলৰ এই মন্তব্যৰ পিছতে সঞ্জয় ৰাউটে কটাক্ষ কৰি কয় যে নিৰ্বাচনী কাৰ্যসূচীৰ ঘোষণা কৰা নিৰ্বাচন আয়োগে হয়তো পাটিলক কিছু দায়িত্ব প্ৰদান কৰিছে আৰু সম্ভৱতঃ এই সম্পৰ্কে তেওঁৰ ওচৰত অধিক তথ্যও আছে। তেওঁ কয়, ‘মই চন্দ্ৰকান্ত পাটিলৰ মন্তব্য যোগাত্মক দৃষ্টিভংগীৰে ল’ব বিচাৰো। মহাৰাষ্ট্ৰৰ চৰকাৰে নিৰ্বাচন নিবিচাৰে, ময়ো এয়াই কৈ আছো যে নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’ব নালাগে। সেইবাবে থাকৰে চৰকাৰেই ৫ বছৰীয়া কাৰ্যকাল সম্পূৰ্ণ কৰিব।’

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে