February 1, 2023, 2:38 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

মহাবিদ্যালয়-বিশ্ববিদ্যালয়ৰ শিক্ষাৰ্থীৰে শিক্ষাকেন্দ্ৰিক সমস্যা সন্দৰ্ভত মত-বিনিময় এবছুৰ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, June 4, 2022
  • 58 Time View

কোকৰাঝাৰঃ পৃথক বড়োলেণ্ড অসম্ভৱ বুলি মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই মন্তব্য কৰাৰ পিছতে বড়ো নেচনেল ষ্টুডেণ্ট ইউনিয়নে মুখ্যমন্ত্ৰীক উভতি ধৰাৰ পিছত আজি বিষয়টো সন্দৰ্ভত এবছুৱে নিজৰ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছে। নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থা চমুকৈ এবছুৰ কোকৰাঝাৰ জিলা সমিতিৰ উদ্যোগত আজি কোকৰাঝাৰ ছোৱালী মহাবিদ্যালয়ৰ প্ৰেক্ষাগৃহত জিলাৰ বিভিন্ন মহাবিদ্যালয় লগতে বিশ্ববিদ্যালয়ত অধ্যয়ন কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলৰ মাজত এক মতবিনিময় অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰি এবছুৰ সভাপতি দ্বীপেন বড়োৱে সাংবাদিকৰ এক প্ৰশ্নত্তোৰত কয় যে মুখ্যমন্ত্ৰী কি ভাষণ দিছে শুনা নাই যদিও আজিৰ তাৰিখত ২০২০ চনত সম্পন্ন হোৱা শান্তি চুক্তি ৰূপায়নত হে অধিক গুৰুত্ব দিয়া হৈছে।

বড়ো অধ্যুষিত অঞ্চলসমূহৰ যি অন্তৰ্ভুক্তিকৰণৰ দফা অন্তৰ্ভুক্ত হৈছিল সেয়া এশ শতাংশই ৰূপায়নকে ধৰি আন দফাসমুহৰো এশ শতাংশ ৰূপায়নৰ বাবে মনোনিৱেশ কৰা হৈছে আৰু দফা ৰূপায়নৰ পিছতহে আন কথাবিলাক চিন্তা কৰিম বুল মন্তব্য কৰিছে এবছুৰ সভাপতি দ্বীপেন বড়োৱে। অসম চৰকাৰ, ভাৰত চৰকাৰে দিয়া প্ৰতিশ্ৰুতি সময়মতে ৰূপায়ন নকৰিলে তেতিয়াহে বিকল্প পন্থা চিন্তা কৰিব লাগিব বুলি মন্তব্য কৰি বিকল্প চিন্তা কৰাৰ পূৰ্বে ৰাইজৰ সতে আলাপ-আলোচনা কৰিব লাগিব বুলিও মন্তব্য কৰিছে এবছুৰ সভাপতি দ্বীপেন বড়োৱে।

উল্লেখ্য যে, আজি কোকৰাঝাৰ জিলা এবছুৰ উদ্যোগত শিক্ষা আৰু শিক্ষাৰ সতে জড়িত বিভিন্ন সমস্যাৰ ওপৰত বিশেষ মতবিনিময় সভা অনুষ্ঠিত কৰিছিল য’ত শিক্ষাৰ্থীৰ বিভিন্ন সমস্যা আলোচনা কৰাৰ লগতে ইয়াৰ সমাধানৰ পথ সন্দৰ্ভতো আলোচিত হয়। ইউপিএচচিৰ কোচিংৰ বাবে অহা জুলাই মাহৰ পৰাই এবছুয়ে বিশেষ উদ্যোগ গ্ৰহণ কৰিব বুলি মন্তব্য কৰি এবছুৰ সভাপতি দ্বীপেন বড়োৱে সমস্যবোৰ আলোচনা নকৰিলে সমস্যাবোৰ সমস্যা হৈয়ে ৰৈ যায় বুলি মন্তব্য কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে