January 30, 2023, 7:22 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

ম’হমৰীয়াত অনুষ্ঠিত অসম ভিত্তিত দিবা-নৈশ প্ৰাইজমানি ক্ৰিকেট, আয়ুস ইলেভেন চেম্পিয়ন

Reporter Name
  • Update Time : Monday, March 14, 2022
  • 77 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ বেবেজীয়াৰ দাঁতি কাষৰীয়া ম’হমৰীয়া চাৰিআলিত ম’হমৰীয়া বয়জ ক্লাবৰ উদ্যোগত সদৌ অসম ভিত্তিত তিনিদিনীয়াকৈ অনুষ্ঠিত দিবা-নৈশ প্ৰাইজমানি ক্ৰিকেট প্ৰতিযোগিতাত ঘাঁহীৰ আয়ুস ইলেভেনে চূড়ান্ত বিজয়ী খিতাপ অৰ্জন কৰিছে৷ প্ৰতিযোগিতাৰ কালি নৈশালোকত অনুষ্ঠিত হোৱা ফাইনেলত আয়ুস ইলেভেনে কে ৱাই চিক পাঁচ ৰাণত পৰাজিত কৰে। আয়ুস ইলেভেনৰ ত্ৰিদীপ হাজৰিকা ফাইনেলৰ মেন অব দ্যা মেচ আৰু কে ৱাই চিৰ হিতেশ্বৰ বৰদলৈ মেন অব দ্যা চিৰিজৰূপে বিবেচিত প্ৰতিযোগিতাৰ ছেমি ফাইনেলত আয়ুস ইলেভেনে মিলনপুৰ ক্ৰিকেট ক্লাবক ২৬ ৰাণত আৰু কে ৱাই চিয়ে ঘাঁহী ইলেভেন ষ্টাৰক ৮ উইকেটত হৰুৱাই ফাইনেলত উপনীত হৈছিল ৷ ফাইনেল খেলখনত সীমান্ত দাস আৰু পাৰ্থপ্ৰতিম শৰ্মা আম্পায়াৰৰূপে আছিল। ৰাজ্যখনৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ ২৬ টা দলে যোগদান কৰা সীমিত অভাৰৰ দ্বাদশ সংখ্যক প্ৰতিযোগিতাখনৰ অন্তত যুৱ সংগঠক হেমন্ত দাসে আঁত ধৰা সামৰণি অনুষ্ঠানত নগাঁও জিলা অনুসূচিত জাতি উন্নয়ন ব’ৰ্ডৰ অধ্যক্ষ নৰেন চন্দ্ৰ দাস, সমাজ সংগঠক তথা কৃতী শিক্ষক লৱকান্ত শৰ্মা, নগাঁও ক্ৰীড়া সংস্থাৰ সহকাৰী সম্পাদক সমীৰ হাজৰিকা, সমাজ সংগঠক অৰ্ণৱ দাস, হীৰকজ্যোতি দাস, অনুপম দাস, প্ৰৱিতা দাস আদিয়ে বিভিন্ন বঁটাসমূহ বিতৰণ কৰে। উল্লেখ্য যে, সামৰণি অনুষ্ঠানত নৰেন চন্দ্ৰ দাসে অনুসূচিত জাতি উন্নয়ন পৰিষদৰ ফালৰ পৰা অহা বৰ্ষত বিজয়ী দলটোলৈ নগদ ত্ৰিশ হেজাৰ টকা আগবঢ়াব বুলি ঘোষণা কৰে।তদুপৰি ম’হমৰীয়া অঞ্চলৰ সমাজকৰ্মী ভাৰত দাসে এম বি চিৰ স্থায়ী কাৰ্যালয় নিৰ্মাণৰ বাবে প্ৰয়াজনীয় ভূমি দান কৰিছে বুলি আয়োজক সমিতিৰ বিষয়ববীয়া প্ৰজ্ঞান কুমাৰ দাস আৰু ৰাজু দাসে সামৰণি অনুষ্ঠানতে দৰ্শক ৰাইজক জানিবলৈ দিয়ে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে