February 6, 2023, 9:59 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

মনিপুৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ আজি প্ৰথম পৰ্য্যায়ৰ ভোটগ্ৰহণ…

Reporter Name
  • Update Time : Monday, February 28, 2022
  • 76 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ আজি প্ৰথম পৰ্য্যায়ৰ ভোটগ্ৰহণ মনিপুৰত। পুৱাৰে পৰা আৰম্ভ হৈছে ভোটগ্ৰহণ প্ৰক্ৰিয়া। প্ৰথম পৰ্য্যায়ৰ ভোটগ্ৰহণত পুৱা ৯.৩০ বজালৈ ৮.৯৪% জনতাই ভোটাধিকাৰ সাবস্ত্য কৰিছে। প্ৰথম পৰ্যায়ত মণিপুৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত ৩৮টা সমষ্টিত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিছে ১৭৩ জন প্ৰাৰ্থীয়ে৷ ১৭৩ প্ৰাৰ্থীৰ ভিতৰত মাত্ৰ ১৫গৰাকী মহিলা প্ৰাৰ্থী আছে।

বিধানসভাৰ প্ৰথম পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দিতাত আগবঢ়োৱা ৰাজনৈতিক দলবোৰৰ ভিতৰত বিজেপিয়ে মুঠ ৩৮ খন আসনতেই প্ৰাৰ্থী প্ৰদান কৰিছে, বিজেপিয়ে ৩৬ গৰাকী পুৰুষ আৰু মাত্ৰ দুগৰাকী মহিলাক প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰিছে। তাৰ পিছত কংগ্ৰেছে ৩৫ জন প্ৰাৰ্থী প্ৰক্ষেপ্ৰিত কৰিছে। কংগ্ৰেছে প্ৰথম পৰ্য্যায়ৰ নিৰ্বাচনৰ ৩৫ প্ৰাৰ্থীৰ ভিতৰত চাৰিগৰাকী মহিলাক প্ৰাৰ্থীত্ব দিছে , এন পি পিয়ে ২৭ জন প্ৰাৰ্থী, জে ডি (ইউ)য়ে ২৮ জন প্ৰাৰ্থী, শিৱসেনাই ৭খন আসনত, আৰ পি আই (আঠৱালে)য়ে ছয়খন, এল জে পি (ৰাম বিলাস)য়ে তিনিখনকৈ আৰু কুকি নেচনেল এচেম্বলী আৰু কুকি পিপলছ এলায়েন্সে দুখনকৈ আসনত প্ৰাৰ্থী প্ৰদান কৰিছে। ১৮ জন নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থীয়েও প্ৰতিদ্বন্দিতা আগবঢ়াইছে প্ৰথম পৰ্য্যায়ৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে