January 30, 2023, 7:37 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

মণিপুৰৰ সিংহাসনত বিশ্বজিৎ নে বীৰেনঃ আজি হ’ব সিদ্ধান্ত, ‘মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ বাবে প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰা নাছিলো’

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, March 19, 2022
  • 83 Time View

আজিও দিল্লীত বাহৰ পাতি আছে মণিপুৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী এন বীৰেন সিঙে৷ এন বীৰেন সিঙে মুখ্যমন্ত্ৰীৰ পদ পুনৰ লাভ কৰিব নে নাই তাকে লৈ চৰ্চাৰ মাজতে আজি বিজেপি সভাপতি জে.পি নাড্ডা, মণিপুৰৰ কাৰ্যকৰী মুখ্যমন্ত্ৰী এন বীৰেন সিং আৰু বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সাধাৰণ সম্পাদক বি.এল সন্তোষে দিল্লীত কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহৰ বাসগৃহত উপস্থিত হৈ এই বিষয়ত চৰ্চা কৰিব৷ পৰৱৰ্তী মণিপুৰৰ কোন হ’ব আজি ঠিৰাং হ’ব পাৰে৷ আজি দিল্লীত সাংবাদিকৰ সন্মুখত এন বীৰেন সিঙে কয় যে কেতিয়াও মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ বাবে নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰা নাছিলো৷ মণিপুৰত বিজেপি কৰ্মী হিচাপে নিৰ্বাচনত যুঁজিছিলো৷ ইপিনে মণিপুৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ বাবে নাম চৰ্চাত আছে থংগাম বিশ্বজিৎ সিঙৰ নাম৷
সম্পূৰ্ণ অসমৰ আৰ্হিৰে মণিপুৰত মুখ্যমন্ত্ৰী নিৰ্বাচিত হ’ব পাৰে বুলি চৰ্চা হৈছে৷ বৰ্তমানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী এন বিৰেণ সিঙক দিল্লীলৈ নি কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী কৰা হ’ব পাৰে আৰু যুৱ নেতা থংগাম বিশ্বজিৎ সিং মণিপুৰৰ পৰৱৰ্তী মুখ্যমন্ত্ৰী হ’ব পাৰে৷ অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই বিজেপিত যোগদিয়াৰ সময়তে তৃণমূল কংগ্ৰেছ এৰি বিজেপিত যোগ দিছিল থংগাম বিশ্বজিৎ সিঙে৷ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা একেবাৰে ঘনিষ্ঠ থংগাম বিশ্বজিৎ সিং পৰৱৰ্তী মুখ্যমন্ত্ৰী হোৱাৰ সম্পূৰ্ণ সম্ভাৱনা আছে৷ মণিপুৰত বিজেপিক পুনৰ শাসনলৈ অনাত তথা দলটোৰ পুনৰবাৰ ভাগ্য সলনি কৰাৰ কৃতিত্ব থংগাম বিশ্বজিৎ সিঙক দি আহিছে দলটোৰ বেছি সংখ্যক নেতা-কৰ্মীয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে