August 7, 2022, 11:51 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

মণিপুৰত ভূমিস্খলনত নিহতৰ সংখ্যা ৩৭ জনলৈ বৃদ্ধি : ২৫ জন এতিয়াও সন্ধানহীন

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, July 3, 2022
  • 27 Time View

ডিজিটেল ডেস্ক : মণিপুৰৰ ননি জিলাৰ ৰে’ল নিৰ্মাণ স্থলীত ভূমিস্খলনৰ ফলত নিহত হোৱা আৰু তিনিজন লোকৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে৷ যাৰ ফলত দেওবাৰে মৃতকৰ সংখ্যা ৩৭ জনলৈ বৃদ্ধি পায়। আনহাতে বৰ্তমানেও ২৫ জন লোকৰ অনুসন্ধানৰ বাবে অভিযান অব্যাহত আছে।

টুপুল অঞ্চলত শনিবাৰৰ পৰা হোৱা বৰষুণে অনুসন্ধান অভিযানত প্ৰভাৱিত কৰিছে। গুৱাহাটীৰ এজন প্ৰতিৰক্ষা মুখপাত্ৰই কয় যে এতিয়ালৈকে ধ্বংসাৱশেষৰ পৰা ৩৭ জনৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে৷ যাৰ ভিতৰত ২৪ জন টেৰিটৰিয়েল আৰ্মীৰ জোৱান আৰু ১৩ জন সাধাৰণ লোক। ৬ জন সন্ধানহীন টেৰিটৰিয়েল আৰ্মী জোৱান আৰু আন ১৯ জনৰ অনুসন্ধানৰ বাবে অভিযান অব্যাহত আছে।

সেনা, অসম ৰাইফলছ, টেৰিটৰিয়েল আৰ্মী, এছডিআৰএফ বাহিনী অনুসন্ধান অভিযানত নিয়োজিত হৈ আছে। বিগত নিশা প্ৰচণ্ড বৰষুণ হোৱাৰ লগতে ভূমিস্খলনো সংঘটিত হৈছিল। বৰ্তমানলৈকে টেৰিটৰিয়েল আৰ্মীৰ ১৩ জন কৰ্মী আৰু পাঁচজন সাধাৰণ লোকক সুৰক্ষিতভাৱে স্থানান্তৰ কৰা হৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে