February 3, 2023, 8:15 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

মণিপুৰত ভূমিস্খলনত নিহতৰ সংখ্যা ৩৭ জনলৈ বৃদ্ধি : ২৫ জন এতিয়াও সন্ধানহীন

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, July 3, 2022
  • 45 Time View

ডিজিটেল ডেস্ক : মণিপুৰৰ ননি জিলাৰ ৰে’ল নিৰ্মাণ স্থলীত ভূমিস্খলনৰ ফলত নিহত হোৱা আৰু তিনিজন লোকৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে৷ যাৰ ফলত দেওবাৰে মৃতকৰ সংখ্যা ৩৭ জনলৈ বৃদ্ধি পায়। আনহাতে বৰ্তমানেও ২৫ জন লোকৰ অনুসন্ধানৰ বাবে অভিযান অব্যাহত আছে।

টুপুল অঞ্চলত শনিবাৰৰ পৰা হোৱা বৰষুণে অনুসন্ধান অভিযানত প্ৰভাৱিত কৰিছে। গুৱাহাটীৰ এজন প্ৰতিৰক্ষা মুখপাত্ৰই কয় যে এতিয়ালৈকে ধ্বংসাৱশেষৰ পৰা ৩৭ জনৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে৷ যাৰ ভিতৰত ২৪ জন টেৰিটৰিয়েল আৰ্মীৰ জোৱান আৰু ১৩ জন সাধাৰণ লোক। ৬ জন সন্ধানহীন টেৰিটৰিয়েল আৰ্মী জোৱান আৰু আন ১৯ জনৰ অনুসন্ধানৰ বাবে অভিযান অব্যাহত আছে।

সেনা, অসম ৰাইফলছ, টেৰিটৰিয়েল আৰ্মী, এছডিআৰএফ বাহিনী অনুসন্ধান অভিযানত নিয়োজিত হৈ আছে। বিগত নিশা প্ৰচণ্ড বৰষুণ হোৱাৰ লগতে ভূমিস্খলনো সংঘটিত হৈছিল। বৰ্তমানলৈকে টেৰিটৰিয়েল আৰ্মীৰ ১৩ জন কৰ্মী আৰু পাঁচজন সাধাৰণ লোকক সুৰক্ষিতভাৱে স্থানান্তৰ কৰা হৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে