August 7, 2022, 12:21 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, July 30, 2022
  • 11 Time View

মঙলদৈঃ মঙলদৈত শনিবাৰে ৰাজ্যখনৰ অন্যতম শিক্ষামূলক অনুষ্ঠান ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতিখন গঠন কৰা হয়। কাৰ্যসূচীত ভাগ লৈ এছ চি চি ৰাজ্যিক সভাপতি ছাব্বিৰ হুছেইন আৰু সাধাৰণ সম্পাদক সঞ্জয় শৰ্মাই ৰাজ্যৰ ব্যক্তিগত খণ্ডৰ বিদ্যালয়সমূহৰ কাৰণে এটি সুখবৰ দিয়ে। ৰাজ্যৰ ব্যক্তিগত খণ্ডৰ বিদ্যালয়সমূহে যিহেতু NCCৰ সুবিধা নাপায়। গতিকে ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক শাৰীৰিক, মানসিক নৈতিক তথা আধ্যাত্মিক দিশত আগবঢ়াই লৈ যোৱাৰ বাবে অসমৰ ব্যক্তিগত খণ্ডৰ বিদ্যালয়সমূহত বিনামূলীয়াকৈ এছ চি চি ইউনিট দিব বুলি জানিবলৈ দিয়ে। ৰাজ্যৰ ইচ্ছুক ব্যক্তিসকলক এছ চি চি ৰ ৰাজ্যিক সমিতিৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিবলৈ অনুৰোধ জনায়।আনহাতে, যোৱা ২০ জুলাইত অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ড° হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই এছ চি চিক নিমন্ত্ৰণ জনাই এছ চি চি সন্দৰ্ভত বিতংকৈ জানি এছ চি চিৰ সমস্যাসমূহ কম দিনৰ ভিতৰত সমাধান কৰিব বুলি আশ্বাস প্ৰদান কৰা বুলি সংবাদ মাধ্যমৰ আগত জানিবলৈ দিয়ে।
আনহাতে, এছ চি চি ৰ ৰাজ্যিক উপ-সভাপতি মস্তফা কামাল আৰু আবু তালেব আহমেদ, ৰাজ্যিক প্ৰশিক্ষণ বিভাগৰ মুৰব্বী হিৰামণি ৰাহমাৰ, খুচবাৰ আলীৰ নেতৃত্বত দৰং জিলা সমিতিখন গঠন কৰি সাধাৰণ সম্পাদক সঞ্জয় শৰ্মা আৰু ৰাজ্যিক সভাপতি ছাব্বিৰ হুচেইনে দায়িত্ব প্ৰদান কৰে। নৱনিৰ্বাচিত জিলা সভাপতি অঞ্জন কুমাৰ গোস্বামী, সাধাৰণ সম্পাদক ইমদাদুল ইছলামক লৈ মুঠ ৩৫ জন বিষয়ববীয়াৰে এছ চি চি ৰ দৰং জিলা সমিতিখন গঠন কৰা হয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে