January 30, 2023, 7:45 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

মগৰ সংঘৰ ক্ষোভ, গোৰ্খা উন্নয়ন পৰিষদত মগৰ সম্প্ৰদায়ৰ লোকক অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ দাবী

Reporter Name
  • Update Time : Friday, March 18, 2022
  • 78 Time View

অসম মগৰ সংঘৰ কেন্দ্ৰীয় সমিতি আৰু গোলাঘাট জিলা সমিতিয়ে শুকুৰবাৰে গোলাঘাট জিলাৰ কাৰ্যালয়ত সংবাদমেল সম্বোধন কৰে। মগৰ সম্প্ৰদায়ৰ এজনো লোকক গোৰ্খা উন্নয়ন পৰিষদত অন্তৰ্ভুক্ত নকৰাত ক্ষোভ ব্যক্ত কৰে। গোৰ্খা উন্নয়ন পৰিষদৰ অধ্যক্ষ প্ৰেম তামাঙে মগৰসকলে যোগাযোগ কৰা নাছিল বুলি কোৱা কথাষাৰক সম্পূৰ্ণ মিছা বুলি নস্যাৎ কৰে সদৌ অসম মগৰ সংঘই। মগৰ সম্প্ৰদায়ৰ পৰা পৰিষদত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিবলৈ আবেদন জনাইছিল যদিও অধ্যক্ষজনে মগৰ সংঘৰ বিপক্ষে বক্তব্য ৰাখে বুলি জানিবলৈ দিয়ে। সংবাদমেলত সদৌ অসম মগৰ সংঘ কেন্দ্ৰীয় সমিতিৰ মুখ্য সম্পাদক ভাৰত পুলামী মগৰ, উপদেষ্টা তুলশী ৰানা মগৰ, সাংগঠানিক সম্পাদক কুমাৰ গন্দ্ৰমা, মগৰ সাহিত্য সভাৰ কাৰ্যকাৰী সভাপতি ৰিকুটে পুলামী, মগৰ সংঘৰ আইটি চেল প্ৰমুখ বিকাশ থাপা মগৰ আৰু গোলাঘাট জিলা সমিতিৰ সভাপতি কে.পি থাপা মগৰ উপস্থিত থাকে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে