January 30, 2023, 7:56 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

মই নিৰ্দোষী বুলি চুইচাইড নোট লিখি ৰাজস্থানৰ মহিলা চিকিৎসকৰ আত্মহত্যা, প্ৰসূতিৰ মৃত্যুৰ পিছতে ৰুজু হৈছিল গোচৰ

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, March 30, 2022
  • 145 Time View

ৰাজস্থানৰ এগৰাকী মহিলা চিকিৎসকে আত্মহত্যা কৰাৰ ঘটনাই দেশজুৰি তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছে৷ যাৰ ফলত ৰাজস্থানত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰা পৰিলক্ষিত হৈছে। দেশৰ ৰাজধানী দিল্লীতো প্ৰদৰ্শন কৰা দেখা গৈছে। চিকিৎসকসকলে ৰাজ্যৰ আৰক্ষীৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ নকৰাৰ অভিযোগ আনি ৰাজপথলৈ ওলাই আহিছে৷ ৰোগীৰ পৰিয়ালৰ অভিযোগৰ ভিত্তিত অৰ্চনা শৰ্মা নামৰ চিকিৎসকৰ বিৰুদ্ধে হত্যাৰ গোচৰ ৰুজু কৰিছিল আৰক্ষীয়ে। এখন ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ত ৰোগীজনৰ মৃত্যু হৈছিল। ৰাজস্থানৰ দৌছাৰ এখন ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ত সন্তান জন্ম দিয়াৰ পিছতে মঙলবাৰে মহিলাগৰাকীৰ ৰক্তক্ষৰণৰ ফলত মৃত্যু হয়।

পিছত আৰক্ষীয়ে ডা০ অৰ্চনা শৰ্মা আৰু স্বামীৰ বিৰুদ্ধে হত্যাৰ গোচৰ ৰুজু কৰাৰ পিছতে ৰোগীৰ পৰিয়ালে চিকিৎসালয়ৰ বাহিৰত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে আৰু প্ৰতিবাদ প্ৰত্যাহাৰ কৰে। আৰক্ষীয়ে কয় যে এজাহাৰ দাখিল কৰাৰ বাবে বিৰক্ত হৈছিল অৰ্চনা শৰ্মা।

স্বামীৰ সৈতে চিকিৎসালয়খন চলাই থকা চিকিৎসকগৰাকীয়ে এখন চুইচাইড নোট লিখি থৈ যায়৷ নিৰ্দোষ বুলি উল্লেখ কৰে৷ চুইচাইড নোটত কয় যে ৰোগীক বচাবলৈ সকলো প্ৰচেষ্টা কৰা স্বত্বেও প্ৰসৱোত্তৰ ৰক্তক্ষৰণৰ ফলত তেওঁৰ মৃত্যু হয়। নিৰীহ চিকিৎসকসকলক বিচলিত নকৰিব বুলি কোৱাৰ লগতে মৃত্যুৱে তাইক নিৰ্দোষ বুলি প্ৰমাণ কৰিব বুলি কয়। চুইচাইড নোটত মৃত্যুৰ পিছত তাইৰ স্বামী আৰু তাইৰ দুই সন্তানক হাৰাশাস্তি নকৰিবলৈ প্ৰশাসনক আহ্বান জনাই।

ড০ অৰ্চনা শৰ্মাৰ স্বামী ড০ সুনীল উপাধ্যায়ে কয় যে আৰক্ষীৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা লোৱা উচিত। ধাৰা-৩০২ হত্যাৰ গোচৰ ৰুজু কেনেকৈ কৰিব পাৰিব বুলি কয়? চিকিৎসকসকলক হাৰাশাস্তি কৰা আৰু ধন আদায় কৰাৰ বিৰুদ্ধে এখন আইন থাকিব লাগে। মোৰ স্ত্রী মৃত্যু হৈছে, কিন্তু বাকি নিৰীহ ডাক্তাৰৰ কী হ’ব?

চিকিৎসকজনৰ আত্মহত্যাৰ পিছতে ৰাজস্থানৰ ইণ্ডিয়ান মেডিকেল এছোছিয়েচনে ৰাজ্যজুৰি ২৪ ঘণ্টীয়া ধৰ্মঘট ঘোষণা কৰিছে। দিল্লীৰ এইমছৰ আৱাসিক চিকিৎসকসকলে ক’লা বেজ পিন্ধি প্ৰদৰ্শন কৰে। ফেডাৰেচন অফ ৰেচিডেণ্ট ডক্টৰ্ছ এছ’চিয়েশ্যনেও গৰিহণা দিছে আৰু কঠোৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ দাবী জনাইছে। চিকিৎসকৰ পৰিয়ালৰ বাবে ক্ষতিপূৰণ দাবী কৰিছিল।

বিষয়টোত পদক্ষেপ লোৱাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দি ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটে টুইট কৰি কয় যে ড০ অৰ্চনা শৰ্মাৰ আত্মহত্যা অতি দুখজনক। আমি চিকিৎসকসকলক ঈশ্বৰ বুলি বিশ্বাস কৰো। প্ৰতিজন চিকিৎসকে ৰোগীৰ জীৱন ৰক্ষাৰ বাবে যথাসাধিকাৰ চেষ্টা কৰে, কিন্তু কোনো অপ্ৰীতিকৰ ঘটনাৰ ক্ষেত্ৰত চিকিৎসকসকলক দোষাৰোপ কৰা উচিত নহয়৷ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ঘটনাৰ পুংখানুপুংখ তদন্ত কৰা হ’ব বুলি আশ্বাস দি কয় আৰু তদন্তৰ পিছত উপযুক্ত ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হ’ব।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে