February 6, 2023, 9:50 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

ভেটাপাৰাৰ মন্দিৰ ধ্বংস কৰা কাৰ্যক বিশ্ব হিন্দু পৰিষদৰ গৰিহণা

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, May 25, 2022
  • 32 Time View

পংকজ নাথঃ গুৱাহাটী মহানগৰীৰ ভেটাপাৰাত অচিনাক্ত দুৰ্বৃত্তই দুটাকৈ মন্দিৰত লণ্ড-ভণ্ড কৰাৰ লগতে মূৰ্তি দলিয়াই পেলোৱা ঘটনাই তীব্ৰ চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে। মঙলবাৰে নিশা গুৱাহাটী মহানগৰীৰ ভেটাপাৰাত এটা শিৱ মন্দিৰ আৰু গনেশ মন্দিৰত আক্ৰমণ কৰে দুস্কৃতিকাৰীয়ে৷ মন্দিৰ লণ্ড-ভণ্ড কৰি মুৰ্তি দলিয়াই পেলোৱা কাৰ্যই সমগ্ৰ হিন্দু সমাজৰ প্ৰতি এক প্ৰণালীবদ্ধ আক্ৰমণৰ ইংগিত দিয়া বুলি মত পোষণ কৰিছে বিশ্ব হিন্দু পৰিষদে। এনে গৰ্হিত কাৰ্যক বিশ্ব হিন্দু পৰিষদে তীব্ৰ ভাষাৰে গৰিহণা দিয়া লগতে বিশ্ব হিন্দু পৰিষদৰ গুৱাহাটী মহানগৰ জিলাৰ সভাপতি শুভৰাম বৰা, সম্পাদক চন্দন ৰাভা, প্ৰচাৰ সম্পাদক মুকুটেশ্বৰ গোস্বামীয়ে দোষীক ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত আটক কৰি দৃষ্টান্তমূলক শাস্তি দিয়াৰ বাবে দাবী জনাই। গুৱাহাটী পুলিচ কমিছনাৰে তাৎক্ষণিক ব্যৱস্থা লোৱা হ’ব বুলি আশ্বাস প্ৰদান কৰে। বিশ্ব হিন্দু পৰিষদে তৎপৰতাৰে দোষীক বিচাৰি উলিয়াই শাস্তি প্ৰদান কৰাৰ ব্যৱস্থা কৰি ভৱিষ্যতে এনেকাৰ্য কৰাৰ দুঃসাহস যেন কৰিব নোৱাৰে তাৰ বাবে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিবলৈ কয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে