February 1, 2023, 2:27 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

ভূ-মাফিয়াক গ্ৰেপ্তাৰৰ দাবীত ফতুৰীত উত্তাল প্ৰতিবাদ কৃষক ৰাইজৰ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, March 31, 2022
  • 107 Time View

পংকজ নাথঃ কামৰূপ জিলাৰ হাজো সমষ্টিৰ বৰদিয়া চাপৰি আৰু ফতুৰীত ভূ-মাফিয়াৰ তাণ্ডৱত অতিষ্ঠ হৈ পৰিছে স্থানীয় ৰাইজ৷  দক্ষিণ সৰুবংশৰ মৌজাৰ অন্তৰ্গত বৰদিয়া চাপৰি, পূৱ বৰদিয়া চাপৰি, অভিপাৰা, ফতুৰী চৰত ভূ মাফিয়াই নিৰ্বিঘ্নে ত্ৰাসৰ সৃষ্টি কৰি আহিছে। ফতুৰী ঘাতৰ ইছমাইল ওৰফে টুটু আৰু শিক্ষক গহেৰ আলীৰ নেতৃত্বত গুণ্ডা বাহিনীয়ে পূৰ্বে বিক্ৰী কৰা ভূমি পুনৰ দখল কৰে। শিক্ষক গহেৰ আলী, ইছমাইল আলীয়ে চৰৰ ভূমি দলিল স্বাক্ষৰ কৰি বিক্ৰী কৰাৰ কাৰ্যই কৃষক ৰাইজক ক্ষোভিত কৰিছে৷ গাঁওখনৰ প্ৰায় সংখ্যক ৰাইজে মাটি বিক্ৰী কৰা স্বাক্ষৰ সম্বলিত দলিল হাতে হাতে লৈ ভূ-মাফিয়া গহেৰ মাষ্টৰ মুৰ্দাবাদ, ইছমাইল মুৰ্দাবাদ, ভূ-মাফিয়াৰ দপদপনি নচলিব, দালালৰাজ বন্ধ কৰক, আমাক মাটি উভতাই দিয়ক ধ্বনিৰে বৰদিয়া চাপৰি উত্তাল কৰি তোলে। বৰদিয়া চাপৰিত ক্ৰয় কৰা ভূমিৰ গৰাকীসকলে দালাল চক্ৰটোৰ লগতে এটা পৰ্টেলৰ সোচ্চাৰ হৈ পৰে আৰু অদুৰ ভবিষ্যতে স্বদেশী নিৰীহ লোকক বিদেশী সজাই বাতৰি পৰিৱেশন নকৰিবলৈ সকিয়নি দিয়ে। বৰদিয়া চাপৰিত কৃষক ৰাইজে গহেৰ আলী, ইছমাইল ওৰফে টুটুৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ ৰুজু কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে