January 30, 2023, 8:41 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

ভূতৰ ওপৰত দানহ, ডিজেল-পেট্ৰলৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ১০ টকাকৈ বৃদ্ধি

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, May 14, 2022
  • 84 Time View

শ্ৰীলংকাত নতুন প্ৰধানমন্ত্ৰী নিয়োগ কৰিলেও পৰিস্থিতি স্বাভাৱিক হোৱা নাই৷ আজিও সংকটৰ বাবে পৰিস্থিতি ভয়াবহ৷ খাদ্য-সামগ্ৰীৰ নাটনিৰ সমানে খাদ্য-সামগ্ৰীৰ তীব্ৰ দাম বৃদ্ধি হোৱা পৰিলক্ষিত হৈছে৷ ইয়াৰ মাজতে ডিজেল আৰু পেট্ৰলৰ দাম পুনৰ বৃদ্ধি কৰা হৈছে৷ নেপাল অইল কৰ্পোৰেচনে (এনঅ’চি) ডিজেল আৰু পেট্ৰলৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ১০ টকাকৈ বৃদ্ধি কৰিছে৷ এই সিদ্ধান্ত মাজনিশাৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ’ব। পেট্ৰলৰ মূল্য এতিয়া প্ৰতি লিটাৰত ১৭০ টকা আৰু ডিজেলৰ প্ৰতি লিটাৰত ১৫৪ হ’ব৷ ইউনাইটেড নেচনেল পাৰ্টিৰ (ইউএনপি) নেতা তথা শ্ৰীলংকাৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ৰনিল বিক্ৰম সিংঘে বৃহস্পতিবাৰে দেশৰ পৰৱৰ্তী প্ৰধানমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰে। ৭৩ বছৰীয়া ইউএনপি নেতা তথা প্ৰধানমন্ত্ৰী ৰনিল বিক্ৰম সিংঘে দেশখনৰ অস্থিৰ পৰিস্থিত চম্ভালিব পাৰিব নে নাই সেয়া চিন্তাৰ বিষয় হৈ পৰিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে