July 2, 2022, 2:00 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি দেৱৰাজ ৰয় কলেজত “অসমীয়া গদ্যৰ গতিপথ” শীৰ্ষক মনোজ্ঞ বক্তৃতা অনুষ্ঠান কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন

ভূতৰ ওপৰত দানহ, ডিজেল-পেট্ৰলৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ১০ টকাকৈ বৃদ্ধি

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, May 14, 2022
  • 60 Time View

শ্ৰীলংকাত নতুন প্ৰধানমন্ত্ৰী নিয়োগ কৰিলেও পৰিস্থিতি স্বাভাৱিক হোৱা নাই৷ আজিও সংকটৰ বাবে পৰিস্থিতি ভয়াবহ৷ খাদ্য-সামগ্ৰীৰ নাটনিৰ সমানে খাদ্য-সামগ্ৰীৰ তীব্ৰ দাম বৃদ্ধি হোৱা পৰিলক্ষিত হৈছে৷ ইয়াৰ মাজতে ডিজেল আৰু পেট্ৰলৰ দাম পুনৰ বৃদ্ধি কৰা হৈছে৷ নেপাল অইল কৰ্পোৰেচনে (এনঅ’চি) ডিজেল আৰু পেট্ৰলৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ১০ টকাকৈ বৃদ্ধি কৰিছে৷ এই সিদ্ধান্ত মাজনিশাৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ’ব। পেট্ৰলৰ মূল্য এতিয়া প্ৰতি লিটাৰত ১৭০ টকা আৰু ডিজেলৰ প্ৰতি লিটাৰত ১৫৪ হ’ব৷ ইউনাইটেড নেচনেল পাৰ্টিৰ (ইউএনপি) নেতা তথা শ্ৰীলংকাৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ৰনিল বিক্ৰম সিংঘে বৃহস্পতিবাৰে দেশৰ পৰৱৰ্তী প্ৰধানমন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰে। ৭৩ বছৰীয়া ইউএনপি নেতা তথা প্ৰধানমন্ত্ৰী ৰনিল বিক্ৰম সিংঘে দেশখনৰ অস্থিৰ পৰিস্থিত চম্ভালিব পাৰিব নে নাই সেয়া চিন্তাৰ বিষয় হৈ পৰিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে