February 2, 2023, 4:47 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

ভুৱা ডিগ্ৰীধাৰী কলেজ শিক্ষকৰ বিষয়ে অৱগত নহয় শিক্ষামন্ত্ৰী ড০ ৰণোজ পেগু

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, May 22, 2022
  • 102 Time View

পংকজ নাথঃ ৰাজ্যৰ ভুৱা ডিগ্ৰীধাৰী কলেজ শিক্ষকৰ বিষয়ে অৱগত নহয় শিক্ষামন্ত্ৰী ড০ ৰণোজ পেগু। ৰাজ্যৰ শিক্ষা বিভাগৰ উপদেষ্টা ড০ ননী গোপাল মহন্তৰ বিস্ফোৰক মন্তব্যৰ বিপৰীতে শিক্ষামন্ত্ৰীৰ ভুৱা ডিগ্ৰীধাৰী কলেজ শিক্ষক সম্পৰ্কত বিষয়ে অৱগত নহয় বুলি কয় শিক্ষামন্ত্ৰী ড০ ৰণোজ পেগুৱে। আনন্দৰাম বৰুৱা ভাষা কলা সংস্কৃতি সংস্থাৰ দ্বাৰা উত্তৰ গুৱাহাটীৰ ৰজাদুৱাৰত আনন্দৰাম বৰুৱাৰ ১৭২সংখ্যক ওপজা দিনৰ অনুষ্ঠানত অংশ লৈ ভুৱা কলেজ শিক্ষক সম্পৰ্কত শিক্ষামন্ত্ৰীয়ে মুখেৰে কলেই নহব, প্ৰমাণিত হ’ব লাগিব বুলি কয়। শিক্ষা বিভাগৰ উপদেষ্টা ননী গোপাল মহন্তই ভুৱা কলেজ শিক্ষকৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ আশ্বাস দিছিল। ৰাজ্যত এহেজাৰৰো অধিক ভুৱা ডিগ্ৰীধাৰী কলেজ শিক্ষকৰ ওপৰত তদন্ত কৰি ৫৮জনক চিনাক্ত কৰা বুলি জানিবলৈ দিছিল অতি শিঘ্ৰে ভুৱা ডিগ্ৰীধাৰী শিক্ষকৰ বিৰুদ্ধে শাস্তিমূলক ব্যৱস্থা লোৱা হ’ব বুলি কৈছিল। কিন্তু ভুৱা শিক্ষকৰ ওপৰত আজিলৈ চৰকাৰে নললে শাস্তিৰ ব্যৱস্থা৷ উল্লেখ্য যে, অলপতে গুৱাহাটী বিশ্ব বিশ্ববিদ্যালয়ৰ এগৰাকী অসমীয়া বিভাগৰ অধ্যাপক আৰু উত্তৰ গুৱাহাটী মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ ড০ দিলিপ দাসৰ ওপৰত শাস্তি নহব কিয় বুলি প্ৰশ্ন সাংবাদিকৰ। ড০ দিলিপ দাসৰ ডিগ্ৰী জালিয়াতি প্ৰমাণিত হোৱাত কেৱল দৰমহা বন্ধ আৰু তেওঁৰ অধীনত গৱেষণা কৰিব নোৱাৰিব বুলি লঘু শাস্তি কিয় বুলি সাংবাদিকৰ প্ৰশ্নত শিক্ষামন্ত্ৰীয়ে অজ্ঞতা প্ৰকাশ কৰে৷

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে