February 1, 2023, 2:41 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

ভাৰতৰ স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ, কা’ চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰো ৭৫ বছৰ, কাঁ চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ সফলতা কামনা কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ বিবৃতি

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, May 17, 2022
  • 49 Time View

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে কান চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ সফলতা কামনা কৰি বিবৃতি জাৰি কৰিছে৷ ভাৰতৰ স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ, কান চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ ৭৫ বছৰ আৰু ভাৰত আৰু ফ্ৰান্সৰ মাজত কূটনৈতিক সম্পৰ্কৰ কাকতালীয় সম্পৰ্ক উল্লেখ কৰি মহোৎসৱৰ সফলতা কামনা কৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে৷
ভাৰতত কাহিনী ক’ব লাগিব আৰু ভাৰত বিশ্বৰ বিষয়বস্তুৰ কেন্দ্ৰ হোৱাৰ অপৰিসীম সম্ভাৱনা আছে বুলিও কয়৷

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে এই বছৰ কান চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ ‘সন্মানৰ দেশ’ ভাৰতৰ অংশগ্ৰহণত আনন্দ প্ৰকাশ কৰিছে। এক বিবৃতিত প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে উল্লেখ কৰে যে ভাৰতৰ স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ উদযাপন, কান চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ ৭৫ তম বাৰ্ষিকী আৰু ভাৰত আৰু ফ্ৰান্সৰ মাজত ৭৫ বছৰীয়া কূটনৈতিক সম্পৰ্কৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠকত ভাৰতৰ অংশগ্ৰহণ আহিছে।

ভাৰতক বিশ্বৰ সৰ্ববৃহৎ চলচ্চিত্ৰ প্ৰযোজক দেশ হিচাপে উল্লেখ কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে আমাৰ চলচ্চিত্ৰ খণ্ডৰ বহুমুখীতা লক্ষণীয়৷ সমৃদ্ধ ঐতিহ্য আৰু সাংস্কৃতিক বৈচিত্ৰ্য হৈছে আমাৰ শক্তি। ভাৰতৰ বহু কাহিনী ক’ব লাগিব৷ দেশখনে সঁচাকৈয়ে বিশ্বৰ বিষয়বস্তুৰ কেন্দ্ৰ হোৱাৰ অপৰিসীম সম্ভাৱনা আছে বুলি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয়।

চলচ্চিত্ৰ খণ্ডত ব্যৱসায় কৰাৰ সহজতা উন্নত কৰাৰ বাবে ভাৰতৰ প্ৰতিশ্ৰুতিৰ কথা দোহাৰে নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে কয় যে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় চলচ্চিত্ৰ-সহ-প্ৰযোজনাৰ সুবিধাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি সমগ্ৰ দেশৰ চিত্ৰগ্ৰহণৰ অনুমতিৰ বাবে একক উইণ্ডো ক্লিয়াৰেন্স প্ৰণালী নিশ্চিত কৰালৈকে, ভাৰতে বিশ্বৰ চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতাসকলক অবিৰাম সম্ভাৱনা প্ৰদান কৰে।

ভাৰতে উস্তাদজনৰ জন্ম শতবাৰ্ষিকী উদযাপন কৰাৰ লগে লগে কান ক্লাছিক শাখাত প্ৰদৰ্শনৰ বাবে সত্যজিৎ ৰায়ৰ এখন চলচ্চিত্ৰ পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হৈছে বুলি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে আনন্দ প্ৰকাশ কৰে।

ভাৰতৰ প্ৰথম, ষ্টাৰ্টআপবোৰে শক্তি চিনে-বিশ্বক প্ৰদৰ্শন কৰিব। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে বিশ্বাস ব্যক্ত কৰে যে ভাৰতৰ পেভিলিয়নে ভাৰতীয় চলচ্চিত্ৰৰ দিশপ্ৰদৰ্শন কৰিব আৰু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় অংশীদাৰীত্ব আৰু শিক্ষাৰ প্ৰচাৰ কৰিব।

ফ্ৰান্সত অনুষ্ঠিত কান চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ ৭৫ তম সংস্কৰণৰ সৈতে আয়োজিত আগন্তুক মাৰ্চে-ডু-চলচ্চিত্ৰত ভাৰত হ’ব আনুষ্ঠানিক সন্মানৰ দেশ। ভাৰতে চলচ্চিত্ৰ, সংস্কৃতি আৰু ঐতিহ্যৰ ওপৰত আলোকপাত কৰি মেজেষ্টিক বীচত আয়োজিত মাৰ্চে-ডু-চলচ্চিত্ৰৰ উদ্বোধনী নিশাত ভাৰতৰ ফ’কাচ কাণ্ট্ৰী হিচাপে ভাৰতৰ উপস্থিতি নিশ্চিত কৰে।

ভাৰত হৈছে ‘কান নেক্সটত সন্মানৰ দেশ, যাৰ অধীনত ৫টা নতুন ষ্টাৰ্টআপক অডিঅ’-ভিজুৱেল উদ্যোগৰ বাবে সুযোগ দিয়া হ’ব। দহজন পেছাদাৰীয়ে এনিমেচন দিৱস নেটৱৰ্কিংত অংশগ্ৰহণ কৰিব। কান চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ এই সংস্কৰণত ভাৰতৰ অংশগ্ৰহণৰ এক মুখ্য আকৰ্ষণ হিচাপে, শ্ৰীয়ে প্ৰযোজনা কৰা ‘ৰকেটৰী’ চলচ্চিত্ৰখনৰ বিশ্ব প্ৰিমিয়াৰ। আৰ. মাধৱনক ১৯ মে’ত বজাৰ স্ক্ৰীণিংৰ পালাইছ ডেছ ফেষ্টিভেলত প্ৰদৰ্শন কৰাৰ কথা আছে।

ভাৰতীয় প্ৰতিনিধি দলটোৰ নেতৃত্ব কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী অনুৰাগ ঠাকুৰে লৈছে আৰু সমগ্ৰ ভাৰতৰ চলচ্চিত্ৰ প্ৰসিদ্ধ ব্যক্তিসকলক লৈ গঠিত।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে