February 1, 2023, 1:32 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

ভাৰতীয় গণনাট্য সংঘৰ প্ৰাক্তন সম্পাদক গণ শিল্পী বিভূৰঞ্জন চৌধুৰীৰ পৰলোকপ্ৰাপ্তি

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, September 20, 2020
  • 137 Time View

গুৱাহাটীঃ ভাৰতীয় গণনাট্য সংঘৰ জ্যেষ্ঠ সদস্য তথা প্ৰাক্তন সম্পাদক বিভূৰঞ্জন চৌধুৰীৰ পৰলোকপ্ৰাপ্তি ঘটে দেওবাৰে৷ ভাৰতীয় গণনাট্য সংঘৰ অসম শাখাৰ দীৰ্ঘ কাল সম্পাদকৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰি সৰ্বহাৰাৰ অভাৱ, অধিকাৰৰ কথা সাংস্কৃতিক মঞ্চ যোগে আগুৱাই নিয়াৰ অৰিহণা যোগোৱা বিভূৰঞ্জন চৌধুৰীৰ মৃত্যুক ৰাজ্যৰ সাংস্কৃতিক পথাৰত শোকৰ ছাঁ পৰে৷

ৰোগক্ৰান্ত হৈ চিকিৎসাধীন হৈ থকা অৱস্থাত মৃত্যুক আকোৱালি লোৱা গণ কণ্ঠশিল্পীগৰাকীয়ে সুৰ কৰা গণ সংগীতবোৰ সংগ্ৰামৰ বাবে প্ৰেৰণাদায়ক আছিল। অভিনয় জগতৰ সৈতেও জৰিত আছিল তেওঁ। বামপন্থী আদৰ্শ আৰু ৰাজনীতিৰ প্ৰতি গভীৰ আস্থা থকা বিভূৰঞ্জন চৌধুৰীৰ মৃত্যুত গভীৰ শোক প্ৰকাশ কৰিছে চিপিআইএমৰ অসম ৰাজ্যিক সমিতিয়ে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে