February 1, 2023, 1:48 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

ভাৰতীয় চিকিৎসা সন্থাৰ অসম শাখাৰ উদ্যোগত চিকিৎসক দিৱস উদযাপন

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, July 2, 2022
  • 41 Time View

চাংসাৰিঃ সমগ্ৰ দেশৰ লগতে অসমতো ভাৰতীয় চিকিৎসা সন্থাৰ অসম শাখাৰ উদ্যোগত কালি শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ কলাক্ষেত্রৰ শ্ৰীমন্ত মাধৱদেৱ প্ৰেক্ষাগৃহত ‘ডক্টৰছ ডে’ (চিকিৎসকৰ দিন) উদযাপন কৰা হয়। উল্লেখ্য যে প্ৰতি বছৰৰ ১ জুলাই তাৰিখটো ভাৰতৰ প্ৰখ্যাত চিকিৎসক, ৰাজনীতিবিদ, সমাজ সংস্কাৰক তথা জনতাৰ বন্ধু পশ্চিমবংগৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্রী ডাঃ বিধান চন্দ্র ৰায়ৰ স্মৃতিত ভাৰতবৰ্ষত ‘চিকিৎসকৰ দিন’ হিচাপে পালন কৰি অহা হৈছে। ভাৰতীয় চিকিৎসা সন্থাৰ অসম ৰাজ্যিক শাখাই এই বছৰ এই দিনটো স্বাধীনতাৰ গৌৰৱোজ্জ্বল পয়সত্তৰ বছৰ উদযাপনৰ লগত সংগতি ৰাখি পালন কৰিছে। কালি গধূলি ৫.৩০ বজাৰ পৰা আৰম্ভ হোৱা এই অনুষ্ঠানত অসমৰ স্বাস্থ্যমন্ত্রী কেশৱ মহন্ত উপস্থিত থাকি চিকিৎসকসকলক উৎসাহিত কৰে। অনুষ্ঠানত কনিষ্ঠ, জেষ্ঠ বহুকেইজন চিকিৎসকে অসমীয়া আৰু হিন্দী ভাষাত গীত, নৃত্য, সমবেত সংগীত আদি পৰিবেশন কৰাৰ লগতে স্বাধীনতা সংগ্ৰামত চিকিৎসক সকলৰ ভূমিকাৰ বিষয়েও আলোচনা কৰে। তদুপৰি এই অনুষ্ঠানতে কোভিড প্ৰতিষেধক প্ৰদান কৰাৰ ক্ষেত্রত উল্লেখযোগ্য অৰিহণা আগবঢ়োৱা বিভিন্ন জিলাৰ ৯ জন কোভিড প্ৰতিষেধক বিষয়াক সন্মানিত কৰা হয়। ডাউনটাউন নাৰ্চিৎহোমৰ স্বত্বাধিকাৰী ডাঃ নৰেন্দ্ৰ নাথ দত্তক ভাৰতীয় চিকিৎসা সন্থাৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ পৰা আগবঢ়োৱা বঁটা অসম ৰাজ্যিক শাখাই এই অনুষ্ঠানতে প্ৰদান কৰে। সন্ধিয়াৰ এই অনুষ্ঠানত অভিনেতা দীনেশ দাস, গায়িকা সংগীতা কাকতিকে আদি কৰি বহুতো গণ্য-মান্য ব্যক্তি উপস্থিত থাকে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে