February 2, 2023, 3:13 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

ভাৰতত কৰ’নাৰ আক্ৰান্তৰ সংখ্যাই অতিক্ৰম কৰিলে ৬০ লাখ…

Reporter Name
  • Update Time : Monday, September 28, 2020
  • 156 Time View

নতুন দিল্লীঃ দেশত অব্যাহত আছে কৰ’নাৰ আতংক৷ দেশত ইতিমধ্যে কৰ’নাত আক্ৰান্তৰ তালিকাই অতিক্ৰম কৰিলে ৬০লাখৰ ঘৰ৷ বিগত ২৪ঘন্টাত কৰ’নাত আক্ৰান্ত হৈছে ৮২,১৭০জন লোক৷ বৰ্তমান লৈকে ভাৰতত ৬০,৭৪,৭০২ জন লোক কৰ’নাত আক্ৰান্ত হৈছে৷ স্বাস্থ্য মন্ত্ৰানালয়ৰ সোমবাৰৰ তথ্য অনুসৰি বিগত ২৪ঘন্টাত দেশত কৰ’নাত আক্ৰান্ত হৈ ১০৩৯জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে৷


উল্লেখযোগ্য যে, দেশত কৰ’নাৰ আক্ৰান্তৰ সংখ্যাই ৬০ লাখৰ ঘৰ অতিক্ৰম কৰিলেও কোৰোনাকেন্দ্ৰিক পৰিস্থিতি ক্ৰমান্বয়ে কিছু উন্নত হোৱা যেন পৰিলক্ষিত হৈছে। কাৰণ পূৰ্বৰ তুলনাত বিগত কেইটামান দিনত দেশত কোৰোনা আক্ৰান্ত সংখ্যা কিছু হ্ৰাস পাইছে৷ বিগত ১১দিনৰ ১০লাখ কোৰোনা ৰোগী সুস্থ হোৱাৰ তথ্য প্ৰকাশ কৰিছে কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য আৰু পৰিয়াল কল্যাণ মন্ত্ৰণালয়ে। ভাৰত বৰ্তমানো কৰ’নাত আক্ৰান্তৰ তালিকাৰ দ্বিতীয় স্থানতেই আছে ৷ শীৰ্ষত আছে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে