February 2, 2023, 4:56 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

ভাবিজী পাঁপড় খাই ক’ৰোনাত আক্ৰান্ত ইমান ৰোগী সুস্থ হৈছে নে? ৰাজ্যসভাত সঞ্জয় ৰাউট

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, September 17, 2020
  • 87 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ক’ৰোনা সন্দৰ্ভত কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী ডা০ হৰ্ষবৰ্ধনে দিয়া মন্তব্যৰ পিছতে শিৱ সেনাৰ নেতা তথা ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ সঞ্জয় ৰাউতে মহাৰাষ্ট্ৰৰ ক’ৰোনাৰ সংক্ৰমিত লোকৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পোৱাত মহাৰাষ্ট্ৰৰ শিৱ সেনাৰ চৰকাৰক আক্ৰমণ কৰিব খোজা কথাৰ প্ৰত্যুত্তৰ দি কয় যে মই সদস্যসকলক প্ৰশ্ন কৰিব খোজো যে ইমান লোক কেনেদৰে ঠিক হ’ল৷ কি ইমান লোক ভাবি-জী পাঁপড় খাই ঠিক হৈছে৷ এয়া কোনো ৰাজনৈতিক যুঁজ নহয় এয়া জীৱন ৰক্ষাৰহে যুঁজ৷

ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ সঞ্জয় ৰাউটে ভাবি-জী পাঁপড় খাই ক’ৰোনা ৰোগীসকল সুস্থ হৈছে নে বুলি কৈ পুনৰ কয় যে মোৰ মাতৃ আৰু ভাতৃ ক’ৰোনাত আক্ৰান্ত হৈছে৷ মহাৰাষ্ট্ৰত বহু লোক সুস্থ হৈ আছে৷ আজি ধাৰাবীৰ পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰিত৷ বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাই বিএমচিৰ প্ৰয়াসক প্ৰশংসা কৰিছে৷ মই ক’ব খোজো যে তাত কিছু লোকে মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰক সমালোচনা কৰি আছে৷

ইয়াৰ লগতে ৰাউটে দেশৰ আৰ্থিক স্থিতিত সন্দৰ্ভত চৰকাৰক সমালোচনা কৰি কয় যে লাভদায়ক আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় সুৰক্ষাৰ বিষয়ক গুৰুত্ব প্ৰদান কৰি জৱাহাৰলাল পোৰ্ট ট্ৰাষ্টক ব্যক্তিগতকৰণ কৰিব নালাগে৷ সদনৰ শূন্যকালত কয় যে নোটবন্দী আৰু কোভিড মহামাৰীৰ কাৰণে দেশৰ আৰ্থিক অৱস্থা সম্পূৰ্ণ ৰূপে ভয়াবহ হৈছে৷ আমাৰ জিডিপি আৰু ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ অৱস্থা বেয়া৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে