January 30, 2023, 9:24 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

বৰাকত ৰাস্তা-ঘাটৰ শোচনীয় অৱস্থা, হাইলাকান্দিৰ নিতাইনগৰত AJYCP-KMSSৰ অৱস্থান ধৰ্মঘট

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, April 12, 2022
  • 103 Time View

বৰাকৰ বহু ৰাস্তা-ঘাটৰ এতিয়া শোচনীয় অৱস্থা৷ স্থানীয় জনপ্ৰতিনিধিয়ে বাট-পথসমূহ মেৰামতি কৰাত গুৰুত্ব প্ৰদান কৰা নাই৷ তাৰ মাজতে আজি হাইলাকান্দিৰ নিতাইনগৰত আজি অসম জাতীয়বাদী যুৱ-ছাত্ৰ পৰিষদ আৰু কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিয়ে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে৷ দুয়োটা জাতীয় সংগঠনৰ শতাধিক লোকে বাট-পথ মেৰামতি কৰাৰ দাবীত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰি উত্তাল কৰে৷ বিশেষকৈ হাইলাকান্দিৰ মাজেৰে পাৰ হৈ যোৱা ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথক সংযোগ কৰা অত্যন্ত গুৰুত্বপূৰ্ণ সোণাপুৰ পথ কদৰ্যময় হৈ পৰিছে৷ দীৰ্ঘদিন ধৰি পথটো মেৰামতি নকৰাত গাতেৰে ভৰি পৰিছে৷ ৰাইজে কেইবাবাৰো পথটো মেৰামতি কৰাৰ দাবী জনাই আহিছে যদিও স্থানীয় বিধায়ক তথা প্ৰশাসনে গুৰুত্ব প্ৰদান কৰা নাই৷ হাইলাকান্দি সমষ্টিৰ বিধায়ক জাকিৰ হুছেইন লস্কৰৰ বিৰুদ্ধে ক্ষোভিত লোকসকলে আজি জাতীয় সংগঠন দুটাৰ নেতৃত্বত প্ৰতিবাদ কৰিবলৈ ওলাই আহে৷ বিএনএম পথ মেৰামতিৰ দাবীত নিতাইনগৰত অৱস্থান ধর্মঘট কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰি অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ-ছাত্র পৰিষদ, KMSSসহ বিভিন্ন দল-সংগঠনে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰি শীঘ্ৰে পথটো মেৰামতি কৰাৰ দাবী জনাই৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে