February 6, 2023, 8:47 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

বৰপানী চাহ বাগানত চলিছে হিটলাৰী শাসন, অসমীয়া মহিলা শ্ৰমিকক ছাটাই, খান্দিলে বাগানৰ মাজৰ পথ

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, September 16, 2020
  • 99 Time View

ৰূপ জ্যোতি ভূঞা, কামপুৰঃ নগাঁৱৰ কচুৱাৰ বৰপানী চাহ বাগান কৰ্তৃপক্ষই হিটলাৰি শাসন চলোৱাৰৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে শ্ৰমিকে৷ বাগানৰ মালিক পক্ষই কাৰণ বিহীন ভাৱে ৭গৰাকী মহিলা শ্ৰমিকক কামৰ পৰা অব্যাহতি দিয়াত যাক লৈ অঞ্চলটোত প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছে৷ শ্ৰমিকে হিটলাৰৰ শাসন চলোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে চাহ বাগান কৰ্তৃপক্ষৰ বিৰুদ্ধে৷

উল্লেখ্য যে, বৰপানী বাগান কিচামৰ ১২৩ আৰু ১৪৭ নং দাগৰ চৰকাৰে আৱণ্টন দিয়া ৬০ বিঘা মাটি বাগান কৰ্তৃপক্ষই বাগানত চামিল কৰিব বিচৰাত আৱণ্টন পোৱা মাটিৰগৰাকী নেপাল সিংহ, প্ৰাণনাথ বিশ্বাস, কৃষ্ণ পাঠক, বাদল পাঠক আৰু নৱ কুমাৰ মণ্ডলে এটা গোচৰ তৰে৷ বাগান কৰ্তৃপক্ষৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ তৰাৰ পিছতে বৰপানী বাগান চাহ মজদুৰ সংঘই মঙলবাৰে ৭গৰাকী অসমীয়া মহিলা মজদুৰক কামৰ পৰা অন্যায়ভাবে আতৰাই দিয়ে।

আনফালে ক’ৰোনা মহামাৰীৰ গইনালৈ বৰপানী চাহ বাগানৰ মাজেদি অহা চাৰিটা পথত ড্ৰেইন খান্দি দিয়াত ধানচালা, বৰবিল, ইছলামপুৰ, পাহাৰচুককে ধৰি ১০খন গাঁৱৰ ৫ হাজাৰ লোকে ভীষণ সমস্যাত পৰিছে৷ পথৰ মাজত প্ৰকাণ্ড প্ৰকাণ্ড নলা খান্দি দিয়াত প্ৰসূতিসহ আন ৰোগীক চিকিৎসাৰ বাবে অনা-নিয়া কৰাত সমস্যাৰ সৃষ্টি হৈছে৷ গাঁওসমূহৰ লোকসকলে আমাৰ ৰাস্তা কিয় খান্দিলা বুলি সুধিলে বাগান কৰ্তৃপক্ষই নানান ভাবুকি প্ৰদান কৰে বুলিও অভিযোগ উঠিছে৷ বনৰীয়া হাতীৰ সন্ত্ৰাস আৰু পেটৰ তাড়নাত ধানচালা আৰু বৰবিল অঞ্চলত জীয়াই থকা লোকসকলৰ সম্প্ৰতি যাতায়াত যোগাযোগৰ ক্ষেত্ৰত নৰক যন্ত্ৰণাত ভূগিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে