January 30, 2023, 9:15 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

বৰক্ষেত্ৰী মহাবিদ্যালয়ত ৩২ বছৰে বিনা বেতনে শিক্ষকতা কৰা ড০ নুৰচাহেদ আলীৰ অৱসৰগ্ৰহণ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, March 26, 2022
  • 140 Time View

মুকালমুৱাঃ ওৰে জীৱন মানৱ সম্পদ গঢ়াৰ কামত নিমজ্জিত এগৰাকী মানৱ সম্পদ খনিকৰে বিনা বেতনে আজি অৱসৰ গ্ৰহণ কৰে৷ বিনা বেতনে বৰক্ষেত্ৰী মহাবিদ্যালয়ৰ শিক্ষক ড০ নুৰচাহেদ আলীয়ে অৱসগ্ৰহণ কৰপে৷ বৰক্ষেত্ৰী মহাবিদ্যালয়ৰ আৰবী বিভাগৰ সহকাৰী শিক্ষক নুৰচাহেদ আলীয়ে ত্ৰিশ বছৰৰো অধিক কাল বিনা বেতনে শিক্ষকতা কৰে। ত্ৰিশ বছৰো অধিক সময় শিক্ষকতা কৰা নুৰচাহেদ আলীয়ে আজি চকুলো টুকি বৰক্ষেত্ৰী মহাবিদ্যালয়ৰ পৰা বিদায় লয়৷ বৰক্ষেত্ৰী মহাবিদ্যালয়ৰ শিক্ষক গোট আৰু কৰ্মচাৰী গোটে সম্ভাষণ জনায়৷
গাম্ভীৰ্যপূৰ্ণ অনুষ্ঠানত মহাবিদ্যালয়ৰ পেক্ষাগৃহত অনুষ্ঠিত বিদায়ী সভাত প্ৰায় ত্ৰিশ বছৰৰো অধিক সময় শিক্ষকতা কৰি অৱশেষত আনুষ্ঠানিকভাৱে বিদায় লয় শিক্ষকগৰাকী। বিদায়ী সভাখনতে কৃতজ্ঞতা জনাই মহাবিদ্যালয়খনৰ প্ৰতিষ্ঠাপক অধ্যক্ষ শ্বেখ মোবাৰাক হুছেইনে। বৰক্ষেত্ৰীৰ মহাবিদ্যালয়ৰ আৰবী বিভাগৰ সহকাৰী শিক্ষক নুৰ চাহেদ আলীৰ বিদায় সভাখনত উপস্থিত থাকে মহাবিদ্যালয়খনৰ শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰী তথা একাংশ ছাত্র-ছাত্ৰী।

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে