February 6, 2023, 8:32 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

বড়ো-কছাৰী স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ বৰ্ষপূৰ্তি অনুষ্ঠান সম্পন্ন

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, February 24, 2022
  • 46 Time View

২০২০ চনৰ আজি দিনটোতে (২৪ ফেব্ৰুৱাৰী) বড়ো-কছাৰী স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদক দায়িত্ব অৰ্পন কৰা হৈছিল। আজি ধনশিৰি মহকুমাৰ উৰিয়ামঘাটৰ জয়ন্তিপুৰত বড়ো-কছাৰী স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ বৰ্ষপূৰ্তি পালন কৰা হয়৷ পৰিষদৰ কাৰ্যবাহী প্ৰদীপ স্বৰ্গীয়াৰিয়ে আঁতধৰা অনুষ্ঠানত সভাপতিত্ব কৰে পৰিষদৰ উপ-মুখ্য কাৰ্যবাহী ৰোমিঅ’ পি নাৰ্জাৰীয়ে। বডাফা উপেন্দ্ৰ নাথ ব্ৰহ্মৰ প্ৰতিচ্ছৱিত মাল্যৰ্পণৰ পিছতেই বন্তী প্ৰজ্বলন কৰা হয়। বড়ো জনগোষ্ঠীৰ হকে মৃত্যুবৰণ কৰা শ্বহীদসকলৰ বাবে এক মিনিট মৌন প্ৰাথনা কৰা হয়৷ অনুষ্ঠানত বড়ো সাহিত্য সভাৰ সম্পাদক হৰেশ্বৰ নাৰ্জাৰী, সম্মিলিত বড়ো গণ মঞ্চৰ সাহিত্য সম্পাদক মহেশ্বৰ বসুমতাৰী, সাংগঠনিক সম্পাদক কাতিৰাম তুলচীয়াৰী, ধনশিৰি জিলা বড়ো সাহিত্য সভাৰ সাধাৰণ সম্পাদক বিনন্দ বড়ো, গোলাঘাট জিলাৰ বড়ো সাহিত্য সভাৰ সভাপতি মহেশ্বৰ গয়াৰী, সম্পাদক গোপীনাথ হাজোৱাৰী, গোলাঘাট জিলা নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ সভাপতি নিলেশ্বৰ ব্ৰহ্ম, সম্পাদক প্ৰদীপ বসুমতাৰী উপস্থিত থাকে।

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে