February 9, 2023, 1:05 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

ব্যতিক্ৰমী মৃদুপৱন, ১৩৫ ডাল সূতাৰে জুবিনক অংকন

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, August 30, 2020
  • 94 Time View

বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ ৰাইদঙীয়াৰ এজন উদীয়মান চিত্র শিল্পী ৷ হাৰ্ট থ্ৰৱ জুবিন গাৰ্গৰ একান্ত অনুৰাগী তেওঁ। নাম মৃদুপৱন বৰা। ৰাইদঙীয়াৰ পহুকটা নিবাসী প্ৰভাত বৰা আৰু বেবী বৰাৰ পুত্ৰ মৃদু পৱনৰ মাজত আছে ব্যতিক্ৰমী প্ৰতিভা । যাৰ হাতৰ পৰশত এতিয়া প্ৰাণ পাই উঠিছে জুবিন গাৰ্গৰ প্ৰতিচ্ছবি ৷ মুঠ ১৩৫ ডাল সূতাৰে মৃদু পৱনে অংকন কৰি উলিয়াইছে  জুবিন গাৰ্গৰ প্ৰতিচ্ছবি। যিখন প্ৰতিচ্ছবিৰ বাবে জুবিন গাৰ্গে ইতিমধ্যে মৃদু পৱনক ভূয়সী প্ৰশংসা কৰাৰ লগতে ধন্যবাদ আৰু কৃতজ্ঞতা জ্ঞাপন কৰিছে ৷ যাৰ বাবেই স্বাভাবিকতেই উৎফুল্লিত হৈ পৰিছে মৃদু পৱন । কেৱল সেয়াই নহয়, তেওঁ জুবিনৰ আৰু বহু ছবি আঁকি ঘৰৰ ওৱালত ওলোমাই ৰাখিছে । কাৰণ জুবিন গাৰ্গক  বহুত ভাল পায় মৃদু পৱনে । সেই বাবেই নিশা ৯ বজাৰ পৰা পুৱতি নিশালৈকে উজাগৰে থাকি অংকন কৰি উলিয়াইছে জুবিন গাৰ্গৰ প্ৰতিচ্ছবি । তদুপৰি জুবিনৰ একান্ত অনুৰাগী মৃদুপৱনে অংগৰাগ পাপন মহন্ত, শচীন টেণ্ডুলকাৰ, মহেন্দ্ৰ সিং ধোনী, শাহৰুখ খান, কুমাৰ চানুকে ধৰি খেলুৱৈৰ লগতে বলিউড আৰু হলিউডৰ কেইবা গৰাকী তাৰকাৰো ছবি অংকন কৰিছে ৷ আচলতে অংকুৰত পঢ়ি থকাৰ পৰাই চিত্র শিল্পৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হৈ পৰা মৃদু পৱনে ইয়াৰ পূর্বে চক পেঞ্চিলত মহাদেৱ শিৱ আৰু শ্ৰীকৃষ্ণৰ লগতে ৰাধাৰ ছবি আঁকি বিশেষ চৰ্চা লাভ কৰিছিল । নগঞা এইগৰাকী উদীয়মান প্ৰতিভাধৰ চিত্ৰশিল্পীৰ এনে চমৎকাৰক লৈ এতিয়া ৰাইজৰ মাজত বেছ চৰ্চা চলা পৰিলক্ষিত হৈছে ৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে