February 2, 2023, 2:52 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

বোকাজানৰ অসম-নগালেণ্ড সীমান্তত বিলাতী সুৰা জব্দ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, September 20, 2020
  • 140 Time View

বোকাজানঃ বোকাজানৰ অসম-নগালেণ্ড আন্তঃৰাজ্যিক সীমান্তত খটখটি আৰক্ষীয়ে আজি বৃহৎ পৰিমাণৰ বিলাতী সুৰা জব্দ কৰে। ঘটনাৰ বিৱৰণী অনুসৰি সুৰাখিনি এনএল-০৭-চি-৯২২৩ নম্বৰৰ এখন জিপচি গাড়ীত সীমান্তৱৰ্তী এলেকাটোৰ সুৰা বিপনীৰ পৰা ডিমাপুৰলৈ সৰবৰাহৰ চেষ্টা কৰিছিল। তেনে সময়তে অসম-নগালেণ্ড সীমান্তত খটখটি আৰক্ষীয়ে গাড়ীখন সন্দেহবশতঃ ৰখোৱাত গাড়ীখনৰ চালক তথা সৰবৰাহকাৰী চেগ বুজি দৌৰি নগালেণ্ডৰ সীমাত প্ৰৱেশ কৰাৰ ফলত আৰক্ষীয়ে কৰায়ত্ব কৰিবলৈ সক্ষম নহ’ল বুলি আৰক্ষী সূত্ৰে প্ৰকাশ।

পৰৱৰ্তী সময়ত গাড়ীখনত সৰ্বমুঠ ৩৯ কাৰ্টন বিলাতী সুৰা খটখটী আৰক্ষীয়ে জব্দ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। জব্দকৃত সুৰাখিনিৰ মূল্য প্ৰায় ২ লক্ষাধিক টকা হোৱাৰ লগতে ডিমাপুৰৰ ভিতৰত ইয়াৰ মূল্য প্ৰায় দুগুনৰ পৰা তিনি গুণ পৰ্যন্ত হয় বুলি বিশেষ সূত্ৰে জানিব পৰা গৈছে। উল্লেখ্য যে একাংশ অসাধু ব্যৱসায়ীয়ে বিভিন্ন সময়ত সুৰা নিষিদ্ধ ৰাজ্য নগালেণ্ডলৈ সীমান্তৱৰ্তী এলেকাটোৰ পৰা চোৰাংভাবে সুৰাৰ অবৈধভাবে সৰবৰাহ অব্যাহত ৰাখি ৰমৰমীয়া ব্যৱসায় চলাই অহাৰ অভিযোগ বিভিন্ন সময়ত প্ৰমাণিত হৈ আহিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে